بازگشت به بلاگ

مشاوره سالن همایش

مشاوره سالن همایش از موضوعات کلیدیی و تاثیرگذار در ساخت این سالن‌هاست که نتایج بهتر و نزدیک‌تر به خواست مشتریان را در این زمینه کاری رقم می‌زند. با توجه به استانداردهای ساخت این نوع سالن‌ها و الزاماتی که سازندگان در نظر گرفته و عملی می‌کنند، این بخش از کار یعنی مشاوره سالن کنفرانس و همایش پیش از طراحی و اجرای نهایی، می‌تواند به پیشبرد بهینه آن کمک زیادی کند.


بر این اساس ضروری است مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را با افراد و شرکت‌های معتبر و آشنا به فن در برنامه کاری خود قرار دهیم.

در این مطلب به بررسی موضوع مشاوره سالن کنفرانس و تاثیر آن در پیشرفت کار می‌پردازیم.

هم‌چنین می‌خوانیم:

مشاوره سالن کنفرانس و نقش آن در بهبود اجرای تجهیزات

چرا اجرای مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات الزامی است؟

مشاوره سالن همایش به چه تجهیزاتی می‌پردازد؟

ما را در مطالعه این نوشتار همراهی کنید.


مشاوره سالن همایش و نقش آن

سالن کنفرانس و تجهیزات آن نقش مهم و اصولی در برگزاری همایش‌ها و جلساتی دارد که در آن برگزار می‌شود. بدون وجود تجهیزات مرتبط با این سالن و راه‌اندازی آنها نمی‌توان انتظار چندانی از اجرای موفق این جلسات و همایش‌ها داشت. بیشترین بخش از این تجهیزات مرتبط با سیستم‌های صوتی است که موضوع اجرای بهینه سخنرانی‌ها را در سالن کنفرانس پوشش می‌دهد.


مشاوره سالن کنفرانس می‌تواند به بهترین شکل این بخش را مدیریت کرده و نیازها و الزامات آن را در بخش مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات مهیا کند. به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود در این مورد با مجموعه‌های دست اندرکار مشاوره صورت گیرد.

سالن های کنفرانس حتی در جلسات معمولی و متداول پذیرای تعداد زیادی شرکت کننده هستند که باید کلیه تمهیدات لازم جهت بهره‌مندی آنها از امکانات موجود فراهم شود. یکی از مهم‌ترین اصول در مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات برآورد دقیق این نیازها و به‌روزرسانی امکانات موجود با آنهاست.

سیستم‌های سالن کنفرانس باید به شکل دوره‌ای به‌روزرسانی شده و با نیازهای موجود هماهنگ شود. از طرفی کمپانی‌های بزرگ و روز دنیا در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که قادرند به بهترین شکل این الزامات را تامین کنند.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با این تجهیزات و سیستم‌های سالن کنفرانس، شرایط بهینه برای پیاده سازی آنها در این مکان نیز تامین شود.


مشاوره سالن همایش و نکات آن

سالن‌های همایش اغلب پذیرای جمعیتی بیشتر از کنفرانس‌های روزانه بوده و در مواردی نیز همایش ها به‌شکل دوره‌ای و مستمر انجام می‌شود. بدیهی است برای تامین تجهیزات لازم در چنین سالن‌هایی، نیاز به مشاوره سالن همایش وجود دارد.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات می‌تواند همه مراحل را از ابتدایی‌ترین گفتگوها در مورد تهیه تجهیزات صوتی و تصویری و سایر امکانات سالن همایش تا مراحل نهایی ساخت و تجهیز را شامل شود. به این ترتیب مشاوره سالن کنفرانس نقش مثبت و مفیدی در اجرای بهینه آن ایفا کرده و از بروز مشکلات حین کار و بازگشت و صرف زمان و هزینه بیشتر جلوگیری می‌کند.


مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات

تجهیزات سالن کنفرانس شامل دو بخش اصلی زیر است:

سیستم کنفرانس (Conference system): در بخش مشاوره سالن کنفرانس، مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را می‌توان به برندهای معتبر مجری این کار سپرد. این مجموعه‌ها در ارتباط با دانش فنی روز دنیا در این زمینه بوده و به‌خوبی از عهده تامین و به‌روزرسانی انواع سیستم‌ها و مشاوره سالن همایش برمی‌آیند.

سیستم ضبط و پخش تصویر: تماس‌های صوتی و تصویری حین برگزاری همایش‌ها امروزه به بخشی ثابت و همیشگی تبدیل شده است. برگزاری ویدیو کنفرانس و حضور تصویری و از راه دور مدعوین در جلسات نیز به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

بر این اساس لازم است تجهیزات صوتی و تصویری در قالب مشاوره سالن همایش شناسایی و در مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات نسبت به پیاده‌سازی آنها اقدام شود.


مشاوره سالن کنفرانس: بهترین برندهای تجهیز کننده

از مراحل مشاوره سالن همایش می‌توان به تامین تجهیزات صوتی و تصری بریا حمایت از برگزاری بهتر همایش ها اشاره کرد. وسعت سالن همایش و جمعیت بالای شرکت کننده استفاده غیرتخصصی از این تجهیزات را با بروز دشواری‌های جدی همراه کرده و نیاز به مشاوره سالن کنفرانس را با افراد متخصص و شرکت‌های مهم و صاحب سبک در این زمینه بیشتر می‌کند.


مجموعه‌های مهندسین مشاوره سالن همایش در سراسر دنیا امروزه این بخش را برعهده گرفته‌اند. از نام‌آشناترین آنها می‌توان به 2 برند معروف سیستم کنفرانس سنهایزر(SENNHEISER ADN) و سیستم کنفرانس تلویک (TELEVIC) اشاره کرد.

لازم به یادآوری است هر دو این کمپانی‌ها، از برترین برندهای جهانی بوده و امکانات زیادی برای کنترل و اجرای بهینه سالن کنفرانس را در اختیار دارند. در صورت نیاز به برگزاری همایش‌های تصویری نیز می‌توانید از مجموعه پارس ویونا برای مشاوره سالن کنفرانس کمک بگیرید.


تامین امکانات تصویری این سالن‌ها، با دوربین‌های AVER PTZ و امکانات لازم و مجهز به فناوری و دانش فنی روز دنیا به‌خوبی قابل بهره‌برداری است.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات، دوربین‌ها و تجهیزات تصویری با کمترین لرزش در زمان فیلم برداری را به کاربران پیشنهاد می‌دهد.

دوربین‌های PTZ مجهز به NDI و امکان تصویر برداری 340 درجه و وضوح بالا در زمان ضبط آنلاین، زوم تا 30 برابر، کیفیت تصویر 4K, FULL HD و... را برای چنین فضاهایی پیشنهاد می‌کند. این امکانات تجربه‌ای دلنشین از برگزاری موفق و سودمند کنفرانس و همایش را برای کاربران به همراه دارد، به‌شرط آنکه از مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات استفاده بهینه نمایند.


مشاوره سالن کنفرانس در سال‌های اخیر به بخش مهمی از بهینه سازی صنعت ساخت و تجهیز سالن‌های کنفرانس و همایش تبدیل شده است. گستردگی این تجهیزات از یک سو و پیچیدگی‌های فنی آنها و نیاز به اجرای حرفه‌ای آنها از سوی دیگر، نیاز به اجرای مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را به یک ضرورت کاری تبدیل کرده است.

پیشنهاد می‌شود در این زمینه با کمپانی‌های بزرگ تولید و تجهیز سیستم‌های کنفرانس نظیر پارس ویونا تبادل نظر نموده و از مشاوره سالن کنفرانس و تاثیرات قوی و نقش مهم آن در بهبود و پیشرفت مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات بهره‌مند شوید.