بازگشت به بلاگ

  • مشاوره سالن همایش

مشاوره سالن همایش

مشاوره سالن همایش از موضوعات کلیدیی و تاثیرگذار در ساخت این سالن‌هاست که نتایج بهتر و نزدیک‌تر به خواست مشتریان را در این زمینه کاری رقم می‌زند. با توجه به استانداردهای ساخت این نوع سالن‌ها و الزاماتی که سازندگان در نظر گرفته و عملی می‌کنند، این بخش از کار یعنی مشاوره سالن کنفرانس و همایش پیش از طراحی و اجرای نهایی، می‌تواند به پیشبرد بهینه آن کمک زیادی کند.

مبلمان سالن کنفرانس از دیگر تجهیزات مهم سالن کنفرانس می باشد.

بر این اساس ضروری است مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را با افراد و شرکت‌های معتبر و آشنا به فن در برنامه کاری خود قرار دهیم.

در این مطلب به بررسی موضوع مشاوره سالن کنفرانس و تاثیر آن در پیشرفت کار می‌پردازیم.

هم‌چنین می‌خوانیم:

مشاوره سالن کنفرانس و نقش آن در بهبود اجرای تجهیزات

چرا اجرای مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات الزامی است؟

مشاوره سالن همایش به چه تجهیزاتی می‌پردازد؟

ما را در مطالعه این نوشتار همراهی کنید.


مشاوره سالن همایش و نقش آن

سالن کنفرانس و تجهیزات آن نقش مهم و اصولی در برگزاری همایش‌ها و جلساتی دارد که در آن برگزار می‌شود. بدون وجود تجهیزات مرتبط با این سالن و راه‌اندازی آنها نمی‌توان انتظار چندانی از اجرای موفق این جلسات و همایش‌ها داشت. بیشترین بخش از این تجهیزات مرتبط با سیستم‌های صوتی است که موضوع اجرای بهینه سخنرانی‌ها را در سالن کنفرانس پوشش می‌دهد.


مشاوره سالن کنفرانس می‌تواند به بهترین شکل این بخش را مدیریت کرده و نیازها و الزامات آن را در بخش مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات مهیا کند. به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود در این مورد با مجموعه‌های دست اندرکار مشاوره صورت گیرد.

سالن های کنفرانس حتی در جلسات معمولی و متداول پذیرای تعداد زیادی شرکت کننده هستند که باید کلیه تمهیدات لازم جهت بهره‌مندی آنها از امکانات موجود فراهم شود. یکی از مهم‌ترین اصول در مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات برآورد دقیق این نیازها و به‌روزرسانی امکانات موجود با آنهاست.

سیستم‌های سالن کنفرانس باید به شکل دوره‌ای به‌روزرسانی شده و با نیازهای موجود هماهنگ شود. از طرفی کمپانی‌های بزرگ و روز دنیا در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که قادرند به بهترین شکل این الزامات را تامین کنند.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با این تجهیزات و سیستم‌های سالن کنفرانس، شرایط بهینه برای پیاده سازی آنها در این مکان نیز تامین شود.


مشاوره سالن همایش و نکات آن

سالن‌های همایش اغلب پذیرای جمعیتی بیشتر از کنفرانس‌های روزانه بوده و در مواردی نیز همایش ها به‌شکل دوره‌ای و مستمر انجام می‌شود. بدیهی است برای تامین تجهیزات لازم در چنین سالن‌هایی، نیاز به مشاوره سالن همایش وجود دارد.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات می‌تواند همه مراحل را از ابتدایی‌ترین گفتگوها در مورد تهیه تجهیزات صوتی و تصویری و سایر امکانات سالن همایش تا مراحل نهایی ساخت و تجهیز را شامل شود. به این ترتیب مشاوره سالن کنفرانس نقش مثبت و مفیدی در اجرای بهینه آن ایفا کرده و از بروز مشکلات حین کار و بازگشت و صرف زمان و هزینه بیشتر جلوگیری می‌کند.


مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات

تجهیزات سالن کنفرانس شامل دو بخش اصلی زیر است:

سیستم کنفرانس (Conference system): در بخش مشاوره سالن کنفرانس، مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را می‌توان به برندهای معتبر مجری این کار سپرد. این مجموعه‌ها در ارتباط با دانش فنی روز دنیا در این زمینه بوده و به‌خوبی از عهده تامین و به‌روزرسانی انواع سیستم‌ها و مشاوره سالن همایش برمی‌آیند.

سیستم ضبط و پخش تصویر: تماس‌های صوتی و تصویری حین برگزاری همایش‌ها امروزه به بخشی ثابت و همیشگی تبدیل شده است. برگزاری ویدیو کنفرانس و حضور تصویری و از راه دور مدعوین در جلسات نیز به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

بر این اساس لازم است تجهیزات صوتی و تصویری در قالب مشاوره سالن همایش شناسایی و در مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات نسبت به پیاده‌سازی آنها اقدام شود.

مطالعه بیشتر: پوشش دیوار سالن همایش

مشاوره سالن کنفرانس: بهترین برندهای تجهیز کننده

از مراحل مشاوره سالن همایش می‌توان به تامین تجهیزات صوتی و تصری بریا حمایت از برگزاری بهتر همایش ها اشاره کرد. وسعت سالن همایش و جمعیت بالای شرکت کننده استفاده غیرتخصصی از این تجهیزات را با بروز دشواری‌های جدی همراه کرده و نیاز به مشاوره سالن کنفرانس را با افراد متخصص و شرکت‌های مهم و صاحب سبک در این زمینه بیشتر می‌کند.


مجموعه‌های مهندسین مشاوره سالن همایش در سراسر دنیا امروزه این بخش را برعهده گرفته‌اند. از نام‌آشناترین آنها می‌توان به 2 برند معروف سیستم کنفرانس سنهایزر(SENNHEISER ADN) و سیستم کنفرانس تلویک (TELEVIC) اشاره کرد.

لازم به یادآوری است هر دو این کمپانی‌ها، از برترین برندهای جهانی بوده و امکانات زیادی برای کنترل و اجرای بهینه سالن کنفرانس را در اختیار دارند. در صورت نیاز به برگزاری همایش‌های تصویری نیز می‌توانید از مجموعه پارس ویونا برای مشاوره سالن کنفرانس کمک بگیرید.


تامین امکانات تصویری این سالن‌ها، با دوربین‌های AVER PTZ و امکانات لازم و مجهز به فناوری و دانش فنی روز دنیا به‌خوبی قابل بهره‌برداری است.

مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات، دوربین‌ها و تجهیزات تصویری با کمترین لرزش در زمان فیلم برداری را به کاربران پیشنهاد می‌دهد.

دوربین‌های PTZ مجهز به NDI و امکان تصویر برداری 340 درجه و وضوح بالا در زمان ضبط آنلاین، زوم تا 30 برابر، کیفیت تصویر 4K, FULL HD و... را برای چنین فضاهایی پیشنهاد می‌کند. این امکانات تجربه‌ای دلنشین از برگزاری موفق و سودمند کنفرانس و همایش را برای کاربران به همراه دارد، به‌شرط آنکه از مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات استفاده بهینه نمایند.

مشاوره سالن کنفرانس در سال‌های اخیر به بخش مهمی از بهینه سازی صنعت ساخت و تجهیز سالن‌های کنفرانس و همایش تبدیل شده است. گستردگی این تجهیزات از یک سو و پیچیدگی‌های فنی آنها و نیاز به اجرای حرفه‌ای آنها از سوی دیگر، نیاز به اجرای مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات را به یک ضرورت کاری تبدیل کرده است.

پیشنهاد می‌شود در این زمینه با کمپانی‌های بزرگ تولید و تجهیز سیستم‌های کنفرانس نظیر پارس ویونا تبادل نظر نموده و از مشاوره سالن کنفرانس و تاثیرات قوی و نقش مهم آن در بهبود و پیشرفت مراحل مشاوره، طراحی، ساخت و تجهیز سالن های کنفرانس و جلسات بهره‌مند شوید.


بهترین مشاور سالن همایش

ساخت و تجهیز سالن همایش در مجموعه‌های فرهنگی، اداری و تجاری اهمیت بسیاری دارد. طراحی سالن همایش باید مطابق با اصول و استانداردهای طراحی داخلی باشد و با استفاده از تجهیزات مدرن و به‌روز انجام شود. کسانی که می‌خواهند سالن همایش را به بهترین شکل تجهیز کنند، باید به بهترین مشاور سالن همایش مراجعه کنند.
تا پایان این مطلب همراه ما باشید و با ویژگی‌های بهترین مشاور برای طراحی سالن همایش آشنا شوید.

مشاور سالن همایش چه کسی است؟

کارفرما کسی است که می‌خواهد یک سالن همایش را به بهترین شکل و با امکانات حرفه‌ای و تخصصی تجهیز کند. اما به‌طور معمول همه کارفرمایان در مورد امکانات مورد نیاز سالن همایش تخصص و تجربه کافی ندارند و باید این کار را به بهترین مشاور سالن همایش بسپارند تا سالن بازدهی مورد انتظار آن‌ها را داشته باشد.
مشاور سالن همایش درباره طراحی سالن، بهترین شیوه نورپردازی، تجهیزات صوتی و تصویری و انتخاب صندلی اطلاعات کافی دارد و سعی می‌کند سالن را به شکلی طراحی کند که جذابیت بیشتری داشته باشد. بهترین مشاور سالن همایش سعی می‌کند تمام جزئیات برای طراحی سالن را در نظر داشته باشد تا در نهایت بتواند کارفرما را راضی کند و کسانی که در سالن حاضر می‌شوند هم احساس راحتی کنند.
برخی از اقدامات مشاور سالن همایش شامل موارد زیر است.


انتخاب صندلی مناسب

با توجه به اینکه در سالن همایش تصمیمات مهمی گرفته می‌شود و حاضرین حول موضوعات مهمی با هم صحبت می‌کنند، لازم است دکوراسیون سالن به بهترین شکل باشد و صندلی‌ها به شکل مناسبی چیده شوند.
شکل چیدن صندلی‌ها و تعیین فاصله‌ بین صندلی‌ها یا ردیف‌های صندلی موجب راحتی عبور و مرور حاضرین در سالن می‌شود. در سالن همایش‌های بزرگ لازم است فاصله‌ ردیف‌های سالن همایش یک اندازه باشد و به ارتفاع صندلی‌ها توجه شود. بهترین مشاور سالن همایش به ارتفاع صندلی‌ها توجه می‌کند تا حاضرین دید بهتری داشته باشند.


انتخاب تجهیزات تصویری

تجهیزات تصویری مورد نیاز در سالن‌ همایش شامل سیستم تصویربرداری خودکار و سیستم پخش است. استفاده از دوربین‌های جدید که به محض سخنرانی بلافاصله به سمت سخنران می‌چرخند یا ویدئو پرژکتور برای پخش تصویر سخنران از امکانات ویژه سالن همایش است.
همچنین بهترین مشاور سالن همایش می‌تواند از صفحه‌های پلاسما برای نمایش فیلم یا پخش فایل‌ها در ابعاد بزرگ هم استفاده کند.


انتخاب تجهیزات صوتی سالن همایش

بهترین مشاور سالن همایش سعی می‌کند از سیستم صوتی خوبی استفاده کند که کیفیت صدای بالایی داشته باشد و با استفاده از میکروفن، دوربین گردان، بلندگوهای سقفی، پرژکتورها و آمپلی فایرهای تنظیم کننده صدا به خوبی کار کند. برای نصب و استفاده از تجهیزات صوتی لازم است محل قرار گرفتن میکروفن و نصب بلندگوها هم مورد توجه قرار بگیرد.


نورپردازی

یکی از موارد بااهمیت در طراحی سالن کنفرانس، نورپردازی آن است. بهترین مشاور سالن همایش باید به شیوه نورپردازی سالن توجه کند تا کسانی که در سالن حضور دارند، بتوانند به همه بخش‌های سالن اشراف داشته باشند و بتوانند همه قسمت‌ها را به خوبی مشاهده کنند.
پنجره‌ها از منابع نور هستند که به‌طور طبیعی سالن را روشن می‌کنند؛ اما کافی نیستند. لازم است مشاور طراحی سالن همایش از نورپردازی مصنوعی هم در سالن استفاده کند. استفاده از انواع لوازم و تجهیزات مناسب برای نورپردازی مصنوعی مانند لامپ‌های ال‌ای‌دی یا پروژکتورهای بزرگ در روشن کردن سالن تاثیرگذار است.


تعبیه وسایل سرمایشی و گرمایشی

جلساتی که در سالن همایش برگزار می‌شود در ایام مختلفی از سال است. به‌همین دلیل لازم است از وسایل سرمایشی و گرمایشی استفاده شود تا حاضرین احساس راحتی بیشتری داشته باشند. از طرف دیگر چون محیط سالن همایش بسته است، لازم است از سیستم تهویه مناسبی هم استفاده شود تا هوای محیط موجب آزار افراد حاضر در جلسه نشود.


انتخاب دیوارپوش مناسب برای سالن همایش

در تجهیز سالن همایش توسط بهترین مشاور سالن همایش، لازم است از دیوارپوش مناسب استفاده شود. به این معنی که دیوارپوش آکوستیک باشد و سر و صدا در سالن انعکاس پیدا نکند. از طرف دیگر صدای محیط بیرون سالن به داخل سالن نیاد و مزاحمتی ایجاد نکند.

ویژگی‌های بهترین مشاور سالن همایش

برای انتخاب مشاور سالن همایش باید ویژگی‌هایی را در نظر داشته باشید تا سالن به بهترین شکل تجهیز شود. ویژگی‌های بهترین مشاور سالن همایش شامل موارد زیر است.


توجه کردن به بودجه کارفرما

در تجهیز سالن همایش بودجه‌ای که کارفرما در اختیار دارد، اهمیت زیادی دارد. بهترین مشاور سالن همایش در انتخاب تجهیزات مورد نیاز سالن همایش به بودجه کارفرما دقت می‌کند و سعی می‌کند متناسب با آن تجهیزات مناسب را انتخاب کند.
بهتر است مشاور سالن همایش به کیفیت تجهیزاتی که در سالن استفاده می‌کند هم توجه کند تا با بودجه‌ای که در اختیار دارد، از بهترین و مرغوب‌ترین امکانات استفاده کند.


هزینه مناسب

مشاور سالن همایش و کارفرما قراردادی تنظیم می‌کنند و در آن بابت مدت زمان تحویل پروژه و هزینه آن توافق می‌کنند. بهترین مشاور سالن همایش هزینه مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای بابت اقدامات طراحی دریافت می‌کند.


تحویل پروژه در بازه‌ زمانی کوتاه

برخی از مشاوران کارهای طراحی و نصب تجهیزات مختلف سالن همایش را طولانی می‌کنند و زمان زیادی را تلف می‌کنند. قاعدتا این اقدام برای کارفرما جالب نیست؛ زیرا تمایل دارد کارهای تجهیز سالن همایش هرچه زودتر به پایان برسد و بتواند از آن بهره‌برداری کند. بهترین مشاور سالن همایش زمان‌بندی مناسبی برای کارهای خود دارد و سعی می‌کند اقدامات مختلف تجهیز سالن همایش را همراستا با هم انجام دهد تا کارها عقب نیفتد و سالن در کوتاه‌ترین بازه زمانی اجرا شود.

طراحی و استفاده از تجهیزات مختلف در سالن‌های همایش نیازمند دانش و تجربه است و همه افراد از عهده انجام آن برنمی‌آیند. به همین دلیل بهتر است این اقدامات به مشاور سالن همایش واگذار شود. در این مطلب سعی کردیم ویژگی‌های بهترین مشاور سالن همایش را بررسی کنیم. امیدواریم این اطلاعات در انتخاب بهترین مشاور برای طراحی و تجهیز سالن همایش به شما کمک کند.
گروه مهندسین و کارشناسان مجرب پارس ویونا با تجربه و مهارتی که دارند آماده مشاوره و همکاری در طراحی و اجرای سالن همایش و سمینار هستند. شما می‌توانید بدون دغدغه مسئولیت صفر تا صد کارهای تجهیز سالن همایش را به این مجموعه بسپارید..