بازگشت به بلاگ

  • ساخت و تجهیز سالن اجتماعات

ساخت و تجهیز سالن اجتماعات

امروزه سالن اجتماعات یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مکان‌ها شناخته می‌شود. از این رو در مراکز مسکونی، تجاری، ورزش و سایر مراکز شاهد ساخت و تجهیز سالن اجتماعات هستیم. در واقع سالن اجتماعات مکان‌هایی برای گردهمایی افراد مختلف و بحث و گفت و گو در مورد موضوعات مختلف، برگزاری سخنرانی‌ها و همایش‌ها و... است. به دلیل اهمیت این امان در این مقاله سعی کردیم به ساخت و تجهیز سالن اجتماعات بپردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.


طراحی سالن اجتماعات

اگر تصمیم بر ساخت و تجهیز سالن اجتماعات در مراکز خود دارید یا می‌خواهید به طور مستقلی این سالن‌ها را اجرا کنید. بایستی بدانید که اولین گام، طراحی سالن است. در واقع شما بایستی با چند کارفرما و مجری مختلف در مورد اهداف ساخت سالن اجتماعات، انتظاراتی که دارید و سایر موارد دیگر بحث و گفت و گو کنید و نظرات آن‌ها را در مورد مدت ساخت و تجهیز سالن اجتماعات مد نظر خود و هزینه‌ای که بابت آن دریافت می‌کنند جویا شوید سپس با توجه به بررسی‌هایی که دارید، طراحی سالن اجتماعات را بر عهده افراد بگذارید. توجه داشته باشید که لازم ساخت و تجهیز سالن اجتماعات داشتن یک طراحی عالی است و بدون طرح و نقشه اولیه شما نمی‌توانید سالن مدنظر خود را بسازید. از این رو در مرحله طراحی سالن اجتماعات بایستی مجری طرح را بر عهده فردی با تجربه و ماهر قرار دهید.

مطالعه بیشتر: آکوستیک سالن اجتماعات 

ساخت سالن اجتماعات

پس از طراحی نقشه‌های اولیه نوبت به ساخت سالن اجتماعات می‌رسد. ساخت و تجهیز سالن اجتماعات کار پرهزینه و زمان بری است از آن گذشته زحمت بسیار زیادی نیز دارد. از این رو بهتر است کار ساخت سالن را از همان ابتدا به طور جدی و حساسی دنبال کنید تا هیچ‌گونه هدر رفت زمان و هزینه مالی برای شما نداشته باشید. همان‌طور که قبلاً نیز گفتیم داشتن یک طرح و نقشه مناسب، می‌تواند روند ساخت سالن‌ها را تا حد قابل توجه ای بهبود بخشد.


مجهز کردن سالن اجتماعات

به عقیده بسیاری از افراد مهم‌ترین مورد در ساخت و تجهیز سالن اجتماعات، مربوط به مجهز کردن این سالن‌ها بعد از اتمام ساختشان است. در واقع مجهز کردن سالن اجتماعات آخرین مرحله از ساخت و تجهیز سالن اجتماعات دانسته می‌شود و پس از اتمام نصب و راه اندازی تجهیزات، این سالن‌ها قابل استفاده می‌شوند. تجهیزات سالن‌های اجتماعات در ادامه به طور کامل و مجزا بررسی شده‌اند.

تجهیزات داخلی سالن‌های اجتماعات را می‌توان یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین مراحل برای بهره وری از سالن‌های اجتماعات هستند. از جمله از این تجهیزات عبارت‌اند از:


سیستم صوتی

بی شک یک سالن اجتماعات بدون داشتن سیستم صوتی مناسب، قابلیت استفاده شدن را ندارد. این امر وقتی ضروری‌تر می‌شود که ابعاد سالن‌ها بزرگ بوده و افراد زیادی را در خود جا دهند. سیستم های سوتی که در ساخت و تجهیز سالن اجتماعات به کار می‌روند باید به گونه ای باشند که صدای تولید افرادی که در نزدیک بلندو ها می‌نشینند را اذیت نکن و در عین حال صدا برای همه‌ی افراد داخل سالن به خصوص کسانی که از سیستم‌های صوتی دور هستند کاملاً رسا بشنوند.


نورپردازی

یکی دیگر از ضرورت‌های هر سالن اجتماعی، توجه به بخش نور پردازی آن است. تجهیزات نورپردازی در سالن‌ها باید به گونه باشد که افراد بتوانند شخص سخن ران و یا برنامه در حال اجرا را به خوبی مشاهده کنند. از آن گذشته در نورپردازی سالن‌ها توصیه می‌شود افراد بیننده نور کم‌تری داشته باشند یا به عبارت دیده نشوند.


سرمایش و گرمایش سالن

تهویه هوا داخل سالن و ایجاد دمای مناسب در داخل آن از طریق وسیله‌های سرمایشی برای فصول گرم و گرمایشی برای فصول سرد یکی دیگر از نکات ضروری و قابل توجه در ساخت و تجهیز سالن اجتماعات دانسته می‌شود. این کار جهت رفاه حال حاضرین در سالن‌ها انجام می‌شود.


طرح و رنگ‌های سالن

سالن اجتماعات باید جذاب باشد تا افراد در زمان حضور در آن لذت ببرند. استفاده از رنگ بندی‌های مختلف و متناسب با هدف ساخت سالن‌ها و بهره گیری از طرح‌های مختلف می‌تواند عامل بسیار کمک کننده‌ای باشد.


مبلمان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بایستی در ساخت و تجهیز سالن اجتماعات توجه به مبلمان است. چرا که افراد در سالن‌های اجتماعات چندین ساعت حاضر می‌شوند و اغلب به صورت نشسته برنامه‌ها را دنبال می‌کنند از این رو بایستی مبلمان راحت برای آن‌ها انتخاب شود. از آن گذشته صندلی‌ها نیز بایستی با فاصله‌های مناسب از یکدیگر چیده شوند تا حاضرین مزاحمتی را برای افراد مجاور خود نداشته باشند.


نکات ساخت و تجهیز سالن اجتماعات

اگر قصد ساخت و تجهیز سالن اجتماعات را دارید بهتر است نکاتی که در ادامه توضیح خواهیم داد را به یاد داشته باشید تا فرایند ساخت و تجهیز سالن اجتماعات شما سریع‌تر و با هزینه‌های اقتصادی‌تری انجام شود. از جمله از نکات مهم در ساخت و تجهیز سالن اجتماعات عبارت‌اند از:

از شرکت‌های معتبر و باتجربه‌ای برای طراحی و ساخت سالن‌های خود بهره بگیرید.

تمام آنچه را که از یک سالن اجتماعات انتظار دارید با مجری طرح در میان بگذارید تا انتظارات شما به خوبی برآورده شود.

از افراد آگاه و با تخصص در رابطه با ساخت و تجهیز سالن اجتماعات مشورت کنید.

ابعاد و اندازه‌های سالن خود را متناسب با کارایی آن انتخاب کنید.

و...

شرکت پارس ویونا

اگر به دنبال یک شرکت مناسب جهت اجرای ساخت و تجهیز سالن اجتماعات هستید می‌توانید سوابق شرکت پارس ویانو را بررسی کرده و با خیالی راحت تمامی کارهای خود را بر عهده ما بگذارید. تا علاوه بر برخورداری از یک سالن اجتماعات مناسب و استاندارد هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را نیز برای آن متحمل شوید.

امروزه ساخت و تجهیز سالن اجتماعات به دلیل استفاده گسترده از آن‌ها بسیار رایج شده است. از این رو شرکت‌های مختلفی نیز برای اجرای این طرح‌ها تأسیس شده‌اند. از این رو ممکن است افراد در انتخاب مجری مناسب برای ساخت و تجهیز سالن اجتماعات دچار شک و ترید شوند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید بهتر است قبل از هر کاری با چندین شرکت مختلف همانند پارس ویونا گفت و گو کرده و برنامه کاری و هزینه‌های آنان را جویا شوید و با توجه به شرایط خود به ساخت و تجهیز سالن اجتماعات بپردازید.