بازگشت به بلاگ

  • آکوستیک سالن

آکوستیک سالن

آکوستیک سالن را باید به‌درستی از مهم‌ترین و موثرترین بخش‌های آن در اجرای سالن‌های کنفرانس و همایش برشمرد. تجهیزات آکوستیک سالن همایش علاوه بر نقش مهمی که در بهینه‌سازی شرایط صوتی این فضا دارند، از لحاظ طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش نیز دارای تاثیر به‌سزایی دارند.

رعایت استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش، الزام به اجرای اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس به بهترین شکل را به سازندگان گوشزد می‌کند.تجهیز سالن همایش از دیگر موارد مهم در تجهیز سالن ها است.

در نوشتار پیش رو به بررسی آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس می‌پردازیم.

هم‌چنین می‌خوانیم:

طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش با متریال آکوستیک سالن کنفرانس

استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش

آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس و اهمیت اجرای آن

از متریال آکوستیک سالن کنفرانس بیشتر بدانیم!

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.


آکوستیک سالن و نکات آن

آکوستیک و تجهیزت آن در میان عموم اغلب با تصویری از دیوارهای ضد صدا و عایق در برابر آلودگی صوتی به‌ویژه در سالن‌های سینما گره خورده است. اما در عمل آکوستیک سالن حوزه عمل بسیار وسیع‌تری داشته و در بسیاری مکان‌های دیگر نیز کاربرد دارد.

علاوه بر این مورد، بخشی از طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش نیز با این تجهیزات مرتبط بوده و شکل ظاهری سالن‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. بر این اساس مهندسین و متخصصین این رشته، با پیروی از استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش دست به تولید و نصب اجزای مورد نیاز در این مورد زده و آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس را پی‌ریزی می‌کنند.

برای آشنایی با ساخت و تجهیز سالن همایش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس

سالن کنفرانس به‌دلیل اهمیت برنامه‌ها و همایش هایی که در آن اجرا می‌شود، همواره از حساسیت‌های بالایی در زمینه آماده‌سازی فضای مورد نیاز برخوردار است. از جمله تدارکات آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس نقش مهمی در بهینه‌سازی این فضا ایفا می‌کند.

برای بهره‌مندی از طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش منطبق بر استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش، لازم است ضمن آگاهی از دانش فنی روز دنیا در این زمینه، با اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس نیز آشنایی داشته و همزمان تجهیزات آکوستیک سالن همایش را نیز در اختیار داشته باشیم. تهیه این تجهیزات نیز به‌نوبه خود نیازمند به‌کارگیری متریال آکوستیک سالن کنفرانس بوده و لازم است در این زمینه از کارشناسان فن کمک گرفته شود.

اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس شامل موارد علمی و نکات تجربی است که در صورت به‌کارگیری، نقش عمده‌ای در بهینه‌سازی فضای سالن کنفرانس ایفا می‌کنند.

در صورت عدم مراعات این اصول بی‌شک مشکلات شنیداری زیادی در مسیر اجرای همایش و استفاده حاضرین پیش خواهد آمد.

بخش مهم و بنیادی از اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس، به تهیه و تدارک تجهیزات آکوستیک سالن همایش مربوط بوده و بخشی نیز دانش فنی طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش را در شامل می‌شود. در هر دو بخش حضور متخصصین فن و نظرسنجی از آنها برای تهیه تجهیزات آکوستیک سالن همایش ضرورت داشته و به اجرای بهینه کار منجر می‌شود.

این اصول به‌طر خلاصه شامل رعایت استانداردهای اجرایی از تهیه منایب‌ترین متریال آکوستیک سالن همایش تا تجهیزات آکوستیک سالن همایش و دیگر موارد مرتبط را شامل می‌شود.


طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش

نقش دکوراتیو سالن‌های همایش و تاثیر آن در جذب حضار و رضایت آنها را نباید از نظر دور داشت. این مورد به‌ویژه در مورد سالن‌های بین‌المللی که علاوه بر حضار داخلی، پذیرای مهمانان خارجی نیز هستند صدق می‌کند.

استفاده از مدرن‌ترین و به‌روزترین تجهیزات آکوستیک سالن همایش در کنار اطمینان از اصالت متریال آکوستیک سالن همایش سازندگان را به این هدف نزدیک‌تر می‌کند. این نوع تجهیزات علاوه بر زیبایی، از قابلیت انطباق بالایی با سایر اجزای آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس برخوردار بوده و به ایجاد هارمونی در فضا کمک زیادی می‌کنند.

وجود استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش مجریان طرح آکوستیک سالن کنفرانس را ملزم به رعایت اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس می‌کند. عاملی که ضمن راحتی، بهره‌مندی کاربران از بهترین شرایط شنیداری در محیط کنفرانس را نیز فراهم کرده و با کمک تجهیزات آکوستیک سالن همایش بهترین شرایط را برای استماع سخنان و فایل‌های صوتی فراهم کند.


استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش

برگزاری همایش ها و کنفرانس‌ها علاوه بر فضای لازم به تجهیزات جانبی و ملزوماتی نیز نیاز دارد. تمهیداتی که در صورت فراهم آوردن آنها بی‌شک محیط کنفرانس بهینه سازی شده و شرکت کنندگان از حضور در آن بیشتر بهره‌مند خواهند شد.

امروزه طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش از شکل کلاسیک خود خارج شده و به طرحهای مدرن و کارآمد روی آورده است. در استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش مدرن، علاوه بر رعایت اصول زیبایی شناختی و موارد فنی، اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس نیز با در نظر گرفتن استانداردها و ضوابط متعدد مد نظر قرار گرفته است.

مواردی از قبیل تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، سن، مبلمان، جانمایی سیستم‌های صوتی با در نظر گرفتن اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس، تجهیزات آکوستیک سالن همایش برای ضبط و پخش تصاویر، نورپردازی حرفه ای، طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش و چیدمان مبلمان، دیوار پوش و کفپوش، هماهنگی رنگ‌ها و آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس بخشی از این موارد هستند.


آکوستیک سالن همایش

نقش آکوستیک سالن همایش در برآورده کردن انتظارات حضار را می‌توان از اصلی‌ترین اهداف پیاده‌سازی این فناوری در سالن‌های کنفرانس و همایش دانست. این موضوع با در نظر گرفتن انتظاراتی که از یک سالن همایش وجود دارد، متریال آکوستیک سالن کنفرانس و طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش با توجه به نوع نیاز و الزامات کاربردی تامین می‌شود.

در این مورد لازم است به گنجایش و نوع کاربری فضا بیش از سایر موارد پرداخته شود.

سالن همایش حالتی کلی‌تر داشته و اغلب برای اهداف چندمنظوره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رعایت اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس نقش مهمی در بهینه‌سازی این فضا داشته و امکان استماع سخنان و شنیده شدن فایل‌های صوتی پخش شده را برای کاربران و حضار فراهم می‌کند.

این مطلب را حتما مطالعه کنید: صندلی همایشی

متریال آکوستیک سالن کنفرانس

استفاده از متریال آکوستیک سالن کنفرانس به شکل تخصصی نقش مهمی در موفقیت این پروسه دارد. این روزها برندهای معتبر زیادی دست به‌کار تولید متریال آکوستیک سالن کنفرانس شده و نمونه‌های بسیار خوبی از تجهیزات آکوستیک سالن همایش را بنابر نیاز کاربران تهیه و عرضه می‌کنند.

برند پارس ویونا مرجعی معتبر برای تهیه تجهیزات و متریال آکوستیک سالن کنفرانس با رعایت استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش است.


آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس

رعایت اصول آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس ارتباط مستقیم با موارد فنی و آشنایی به اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس دارد. از رعایت فواصل و در نظر داشتن متریال مناسب برای پیشگیری از انعکاس ناخواسته صدا تا جداسازی فضای مورد نظر از فضای بیرون و حواشی آن در این مقوله می‌گنجد.

در بخش جداسازی صدا، باید فضای داخلی را از نظر صوتی از سایر بخش‌های ساختمان جدا نمود. به‌نحوی که صدا از طریق دیوار یا درب به داخل یا خارج از سالن انتقال پیدا نکند.

این مورد به‌ویژه در سالن کنفرانس به‌دلیل اهمیت موضوعات مطرح شده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


آکوستیک سالن کنفرانس

سالن کنفرانس اغلب فضایی مناسب برای برگزاری جلسات، تصمیم‌گیری و تبادل نظر است. به همین دلیل نیز این سالن نسبت به مواردی نظیر سالن همایش و آمفی تئاتر از ظرفیت کمتری برخوردار است. اما در غالب مواقع، محل حضور نفرات سطح بالا و مدیران مجموعه است. تنها با رعایت نکات آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس می‌توان علاوه بر زیبایی و راحتی کاربران، جلسات و گردهمایی‌ها را با کیفیت استاندارد و قابل قبول برگزار نمود.


تجهیزات آکوستیک سالن همایش

مجهز کردن یک سالن همایش به تجهیزات آکوستیک سالن همایش پروسه‌ای کامل و اجرایی است که نباید آن را با تهیه و نصب چند قلم از لوازم آکوستیک اشتباه کرد. نیاز به تهیه نمونه‌های مناسب و مورد نیاز تجهیزات آکوستیک سالن همایش از یک سو و انتخاب متریال آکوستیک سالن کنفرانس از برندهای برتر از سوی دیگر مجموعه تنها بخشی از این پروسه را شامل می‌شوند.

این تجهیزات علاوه بر متریال آکوستیک سالن کنفرانس موارد زیادی را از متریال ضد صدا نظیر پرده، کف کاذب و سقف کاذب ضد صدا شامل می‌شود.

در سوی دیگر این ماجرا نیاز به کارشناسی در مورد طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش و رعایت استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش وجود دارد. مجموعه این عوامل مجریان آکوستیک در سالن همایش و کنفرانس را در این پروسه موفق می‌کند.

مجموعه این عوامل کنترل و کاهش عمده نویز سیستم‌های صوتی موجود در سالن همایش را در پس زمینه صدای محیط امکان‌پذیر می‌کند.


سالن همایش و استاندارد طراحی سالن سینما و آکوستیک سالن همایش از موارد مهمی هستند که رعایت آنها فضایی مناسب برای برگزاری کنفرانس و همایش پدید می‌آورد.

در سال‌های اخیر علوم مرتبط با اجرای بهینه اصول طراحی آکوستیک سالن کنفرانس پیشرفت زیادی کرده است. تا جایی که امروزه به‌صورت یک مجموعه اجرایی در برندهای معتبر مطرح است.

برند پارس ویونا طراح و مجری تجهیزات آکوستیک سالن همایش و طراحی دکوراسیون و آکوستیک سالن های همایش است.

این مجموعه آماده اجرای حرفه‌ای این تاسیسات در مجموعه‌های سینمایی و هنری، سالن‌های کنفرانس و همایش و دیگر مراکز مورد نیاز است.

با استفاده از نیروی متخصص و کارشناسی این مجموعه، می‌توانید بهترین اجرای آکوستیک سالن را با رعایت اصول استاندارد و کیفیت تجهیزات و متریال کاربردی تجربه کنید. هم چنین خدمات و پشتیبانی این مجموعه در کلیه مراحل کار با شما خواهد بود.