بازگشت به بلاگ

  • پوشش دیوار سالن کنفرانس

آشنایی با پوشش دیوار سالن کنفرانس

سالن‌های کنفرانس و سالن جلسات از جمله مکان‌های مهم در ادارات و شرکت‌ها محسوب می‌شوند. طراحی این سالن‌ها با المان‌های مختلف، می‌تواند زیبایی این سالن‌ها را چندین برابر کند. همچنین، طراحی سالن‌های کنفرانس باید به گونه ‎ای باشد تا حریم خصوصی سالن‌های کنفرانس نیز حفظ شود. پوشش دیوار سالن کنفرانس یکی از انواع ابزارهایی است که می‌تواند برای سالن‌های کنفرانس و جلسات مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر آن، انتخاب بهترین پوشش برای دیوار سالن سینما نیز بسیار حائز اهمیت است.

به طور کلی، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با پوشش دیوار برای سالن‌های همایش، اجتماعات، سینما و کنفرانس‌ها آشنا و در مورد ویژگی‌های هر کدام و انواع آن‌ها صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد خرید دیوار سالن کنفرانس، همایش و ... را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.مشاوره سالن کنفرانس شما را در این زمینه راهنمایی می کند.


اهمیت پوشش دیوار در مکان‌های مختلف

به طور کلی، پوشش دیوار یکی از مهم‎ترین بخش‌های یک مکان محسوب می‌شود. زمانی که شما به یک مکان مانند اتاق کنفرانس مراجعه می‌کنید، احتمالا اولین چیزی که به چشمتان می‌آید، پوشش دیوار است. پوشش‌های دیوار می‌توانند زیبایی یک مکان را چندین برابر کنند و باعث حفظ حریم خصوصی نیز شوند. استفاده از بهترین پوشش دیوار، طول‎عمر دکوراسیون یک مکان را افزایش می‌دهد؛ چرا که اگر پوشش روی دیوار خراب شود، احتمال اینکه نیاز به تعویض دکوراسیون داخلی آن مکان باشد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

فارغ از این موضوع، پوشش دیوار باید متناسب با کاربرد هر مکانی باشد. به طور مثال، پوششی که برای دیوار منازل مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، قطعا باید متفاوت از پوشش دیواری باشد که برای اتاق کنفرانس و جلسات استفاده می‌شود. چون کاربرد هر یک از این مکان‌ها با هم متفاوت است.

بنابراین، اهمیت انتخاب پوشش دیوار سالن همایش یا پوشش دیوار سالن سینما از جایی نشات می‌گیرد که شما قصد هزینه کردن برای خرید این پوشش‌ها را دارید و می‌خواهید از مزایا و ویژگی‌های مختلف این پوشش‌های دیوار، نهایت استفاده را ببرید.


ویژگی‌های بهترین پوشش‌های دیوار

انتخاب بهترین پوشش دیوار سالن کنفرانس یا پوشش دیوار سالن اجتماعات، می‌تواند دغدغه بسیاری از افرادی که در این حوزه فعال‎اند، باشد. به‎هر‎حال این محیط‌ها در معرض رفت‎و‎آمد بیشتری هستند و هر روز افراد مختلفی با سلایق متنوعی به این مکان‌ها وارد می‌شوند. قطعا اولین چیزی که در پوشش‌های دیوار برای ادارات، شرکت‌ها و برخی از مراکز تفریحی مانند سالن سینما اهمیت دارد، بحث کیفیت است. چون معمولا پوشش دیوار سالن اجتماعات، همایش و سینما باید مدت زمان زیادی در یک مکان نگهداری شوند.


طول‎عمر بالا

یکی از مهم‎ترین ویژگی‎های پوشش دیوار سالن کنفرانس که باید به آن توجه شود، طول‎عمر بالاست. پوشش دیوار سالن همایش باید در مدت زمان طولانی کاربرد داشته باشند. خرابی، تغییر رنگ و ظاهر، نمی‌توانند برای پوشش‌های دیوار سالن‌های همایش و اجتماعات قابل‎قبول باشند. از طرفی چون برای انتخاب پوشش دیوار سالن سینما یا دیگر سالن‌ها، هزینه زیادی شده است؛ شاید امکان تعویض یا تغییر آن‌ها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی وجود نداشته باشد.


زیبایی متفاوت و منحصر به فرد

پوشش دیوار سالن سینما و همایش، باید دارای زیبایی منحصر به فردی باشند. انتخاب رنگ مناسب برای پوشش دیوار سالن سینما و اجتماعات و همچنین، توجه به طرح و مدل پوشش دیوار سالن کنفرانس، به شما این امکان را می‌دهد تا از زیبایی سالن‌ها لذت ببرید. اجازه دهید تا مراجعین و حضار در این سالن نیز از پوشش روی دیوار شگفت‎زده شوند.

داشتن خاصیت آکوستیک و عایق بودن

خاصیت آکوستیک در پوشش دیوار سالن کنفرانس و پوشش دیوار سالن اجتماعات اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که به‎هر‎حال در این محیط‌ها، بحث حریم خصوصی مطرح است و شاید نیاز باشد که از بازپخش صدا در محیط‌های خارجی جلوگیری شود.

از طرفی پوشش دیوار سالن سینما و پوشش دیوار سالن همایش نیز باید به گونه‎ای باشند تا مانع از پخش صدا در محیط‌های بیرونی شوند و کیفیت صدا را در داخل سینما و سالن همایش افزایش دهند. به همین خاطر است که معمولا به آکوستیک بودن دیوارپوش‌های سالن سینما، همایش و اجتماعات توجه ویژه‎ای می‌شود.


داشتن مقاومت بالا

سالن‌های اجتماعات، کنفرانس و حتی سینماها، محلی برای رفت‎و‎آمد افراد بسیار زیادی هستند. ممکن است این دیوارپوش در هنگام جابجایی وسایل و میز و صندلی‌ها، تحت اثر ضربه قرار گیرند. مقاومت بالای پوشش دیوار سالن همایش و اجتماعات در برابر ضربه، می‌تواند مقاومت آن‌ها را افزایش دهد.


قابل شستشو و تمیز کردن آسان

پوشش دیوار سالن اجتماعات باید به گونه‎ای باشد که بتوان به راحتی آن را تمیز کرد. به‎هر‎حال با توجه به اینکه این پوشش‌ها در مکان‌های پر رفت‎و‎آمد قرار می‌گیرند، قابلیت شستشو به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی راحت‎تر آن‌ها را تمیز کنید و دیگر نگرانی خرابی یا لک شدن پوشش دیوار سالن همایش، سینما و ... نباشید.


قیمت مناسب

با توجه به اینکه معمولا پوشش دیوار سالن اجتماعات، پوشش دیوار سالن سینما و ... باید سطح وسیعی را بپوشانند؛ لازم است که به قیمت این پوشش دیوارها توجه بیشتری شود. البته طبق توضیحات داده‎شده، می‌توان متوجه شد که برای خرید پوشش دیوار سالن سینما و پوشش دیوار سالن همایش و کنفرانس، نباید با دید اقتصادی نگاه کرد. چون به‎هر‎حال، بحث طول‎عمر و کیفیت این پوشش‌ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود.


پوشش دیوار سالن کنفرانس

حال که با ویژگی‌های بهترین پوشش دیوار اداری آشنا شدید، نوبت به آن می‌رسد که به صورت اختصاصی در مورد انواع پوشش‌های دیوار صحبت کنیم. پوشش دیوار سالن کنفرانس یکی از انواع پوشش‌های دیوار است که به صورت اختصاصی برای سالن‌های کنفرانس انتخاب می‌شود. این پوشش دیوار می‌تواند بخش زیادی از دیوار را بپوشاند و باعث زیبایی سالن کنفرانس شود.

آکوستیک بودن پوشش دیوار سالن کنفرانس بسیار حائز اهمیت است. بهتر است که سقف سالن کنفرانس به گونه‎ای طراحی شده باشد که انعکاس صدا با آکوستیک بودن دیوار، تنظیم شود. استفاده از پوشش دیوار ساده و مدرن برای سالن‌های کنفرانس مدرن، مزایای خاص خودش را دارد؛ اما اگر سبک دکوراسیون سالن کنفرانس، کلاسیک و فاخر است؛ بهتر است به دنبال خرید پوشش دیوار سالن کنفرانس کلاسیک باشید.

پوشش دیوار سالن کنفرانس چوبی و یا چرمی، از جمله انواع پوشش‌های دیوار برای این سالن‌ها محسوب می‌شوند که می‌توانند همخوانی فوق‎العاده‎ای با سبک دکوراسیون کلاسیک داشته باشند. پوشش دیوار سالن کنفرانس را می‌توان بر اساس سبک دکوراسیون کل اداره و شرکت نیز انتخاب کرد. به طوری که اگر بخش‌های مختلف این ادارات با سبک مدرن و دیوارپوش‌های ساده و رنگ روشن طراحی شده‌اند، بهتر است که پوشش دیوار سالن کنفرانس نیز به گونه‎ای باشد که بتوان همخوانی آن‌ها را با دیگر بخش‌های اداره حس کرد.


پوشش دیوار سالن اجتماعات

سالن اجتماعات به عنوان یکی از بزرگ‎ترین انواع سالن‌های اداری محسوب می‌شود که هر روز افراد زیادی در آن در حال رفت‎و‎آمد هستند. انتخاب بهترین پوشش دیوار سالن اجتماعات به شما این امکان را می‌دهد تا با خیالی راحت افراد مختلف را به این سالن‌ها دعوت کنید و اقدام به برگزاری جلسات مختلف نمایید.

پوشش دیوار سالن اجتماعات نیز می‌تواند بر اساس نظر کافرما انتخاب شود؛ اما بدیهی است که بهتر است پوشش دیوار سالن اجتماعات به صورت آکوستیک مطرح شده باشد تا امکان افزایش کیفیت صدا در این سالن‌ها نیز وجود داشته باشد.


پوشش دیوار سالن سینما

پوشش دیوار سالن سینما باید مطابق با استانداردهای خاصی انجام شود. در حالی که هر یک از سالن‌های سینمایی، دارای شرایط خاصی هستند؛ انتخاب پوشش دیورا سالن سینمایی می‌تواند بر اساس شرایط سالن سینما انجام شود. به طور کلی، بهتر است که پوشش دیوار سالن سینما با رنگ تیره انتخاب شود تا در هنگام پخش فیلم، شاهد بازتاب نور نباشیم.

مانند دیگر انواع پوشش‌های اداری، مثل پوشش دیوار سالن اجتماعات؛ لازم است که پوشش دیوار سالن سینما نیز به صورت آکوستیک طراحی و انتخاب شود. در این صورت کیفیت پخش فیلم و برگزاری جلسات و جشن‌های مختلف در سالن سینما، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.


پوشش دیوار سالن همایش

پوشش دیوار سالن همایش و پوشش دیوار سالن کنفرانس، مشابهت‌های بسیار زیادی با هم دارند. به طور مثال، هر دوی این پوشش‌ها باید دارای خاصیت آکوستیک باشند تا بتوان از آن‌ها برای افزایش حریم خصوصی و افزایش کیفیت صدا، استفاده کرد. با این حال، معمولا پوشش دیوار سالن همایش با ابعاد بیشتری مورد نیاز است. چون ابعاد سالن‌های همایش بزرگ‎تر از ابعاد سالن‌های کنفرانس هستند.

پوشش دیوار سالن همایش را می‌توان بر اساس سبک دلخواه کارفرما انتخاب کرد. انتخاب پوشش دیوار سالن همایش با ترکیب رنگ روشن یا تیره، بلامانع است. می‌توان از هر کدام از این پوشش‌ها برای حفظ زیبایی سالن‌های همایش و ایجاد صمیمیت در این محیط‌ها استفاده کرد.

مطالعه بیشتر: مبلمان سالن کنفرانس

پوشش دیوار سالن کنفرانس و سالن سینما، می‌تواند تاثیر زیادی روی زیبایی این سالن‌ها داشته باشد؛ اما کیفیت و طول‎عمر این پوشش‌ها اهمیت بسیار بیشتری نسبت به سایز موضوعات دارد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم که برای حفظ زیبایی سالن‌های سینما، همایش و اجتماعات، از پوشش‌های دیوار مناسب استفاده کنید.

پارس ویونا به عنوان یکی از مراکز معتبر در حوزه فروش و اجرای پوشش دیوار سالن اجتماعات، کنفرانس، سینما و همایش به شما این امکان را می‌دهد تا بر اساس استانداردهای موجود، بهترین پوشش را در این محیط‌ها اجرا کنید. بنابراین، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوشش دیوار سالن‌های کنفرانس و اجتماعات، با این مجموعه در ارتباط باشید.

برای آشنتیی با میز کنفرانس کوچک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.