بازگشت به بلاگ

  • میز کنفرانس

انواع میز کنفرانس

اگر مدیر یک شرکت هستید و قصد دارید مجموعه خود را به بهترین شکل ممکن اداره کنید، میبایست نظرات همکاران خود را بشنوید و ایده ها و اهداف خود را با آنها در میان بگذارید. در این صورت تمامی اعضای شرکت با یکدیگر همسو و هم جهت خواهند شد و امورات شرکت را به نحو احسن پیش خواهد رفت. برای ایجاد چنین شرایطی شما می بایست به شکل هفتگی و منظم جلساتی را در شرکت خود برگزار کنید و علاوه بر شنیدن نظرات کارمندان، گامهای مهم شرکت در هفته جاری را برای همکاران خود بیان کنید. بدیهی است که برگزاری چنین جلساتی بدون طراحی و ساخت فضای مناسب، غیر ممکن خواهد بود! شما میتوانید با طراحی و ساخت سالن جلسات یا کنفرانس، شرایط لازم برای برگزاری چنین جلساتی را فراهم سازید. یکی از مهمترین تجهیزات و لوازم سالن کنفرانس، میز کنفرانس است. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع میز کنفرانس یعنی میز کنفرانس بزرگ و میز کنفرانس کوچک بپردازیم؛ اگر شما نیز به طراحی و ساخت سالن کنفرانس در شرکت خود علاقه مندید و قصد خرید میز کنفرانس را دارید تا پایان ما را همراهی کنید.


تجهیزات طراحی سالن کنفرانس

پیش از خرید تجهیزات شما می بایست نیازهای کسب و کار خود را مشخص کنید و بر اساس نیازهای شرکت خود، دست به طراحی و ساخت سالن کنفرانس بزنید. در این صورت شما تنها تجهیزاتی را خریداری میکنید که واقعاً به آنها نیاز دارید.

به طور کلی، مبلمان اداری شامل صندلیها، میز کنفرانس بزرگ و...، تجهیزات صوتی و تصویری، سیستم تهویه مطبوع (سرمایشی و گرمایشی) و... تجهیزاتی هستند که باید در هر سالن کنفرانس لحاظ شوند. انتخاب پوشش مناسب برای دیوارها و کف سالن کنفرانس با طرح و رنگ مناسب از دیگر مواردی است که میتواند به زیبایی سالن کنفرانس شما کمک کند. علاوه بر نکات قبلی، استفاده بهینه از نور طبیعی و اختصاص بودجه مناسب برای خرید مبلمان اداری و تجهیزات صوتی و تصویری نیز نقشی کلیدی در خروجی کار شما خواهند داشت.

برای مشاوره سالن کنفرانس با ما تماس بگیرید.

میز کنفرانس چیست؟

همانطور که در بخشهای قبلی نیز اشاره کردیم، میز کنفرانس یکی از اجزاء ثابت مبلمان اداری است مانند میز کنفرانس بزرگ و میز کنفرانس کوچک؛ برگزاری و اداره جلسات بدون استفاده از میز کنفرانس غیر ممکن خواهد بود. علاوه بر جنبه کاربردی، ظاهر و زیبایی این میز تأثیر بسزایی بر جذابیت و گیرایی سالن کنفرانس شما دارد و از این رو، پیشنهاد می شود بودجه مناسبی را برای خرید این میز اختصاص دهید و در هنگام خرید، با نهایت دقت عمل کنید. میز کنفرانس کاربردهای مختلفی در شرکتهای تجاری و اداری امروزی دارد و علاوه بر استفاده برای برگزاری جلسات درون شرکتی، فضایی مناسب برای گفتگو و ملاقات با مشتریان، برگزاری جلسات مصاحبه و استخدام، برگزاری جلسات جهت انعقاد قرارداد و.... را فراهم میسازد.

پارس ویونا شرکت سازنده سالن همایش است و شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

انواع میزهای کنفرانس و نکات آن

همواره توصیه میشود در زمان خرید مبلمان اداری نهایت دقت خود را به کار ببندید تا مبلمانی را خریداری کنید که با دکوراسیون کلی سالن کنفرانس و فضای داخلی شرکت شما تطابق داشته باشد. از آنجایی که میز کنفرانس یکی از مهمترین اقلام مبلمان اداری است، بنابراین، سبک آن با سبک دکوراسیون داخلی شرکت شما همخوانی داشته باشد. نمیتوان در شرکتی که فضای داخلی آن در سبک کلاسیک است و متریال کف و دیوارهای آن طرح چوب است از میز کنفرانس بزرگ با ظاهر مدرن و رنگ فانتزی استفاده کرد؛ پس میتوان نتیجه گرفت که تطابق طرح و رنگ مبلمان اداری با دکوراسیون داخلی شرکت بسیار مهم است.

در حالت کلی، میزهای کنفرانس را میتوان به دو دسته معمولی و مدولار تقسیمبندی کرد. میز کنفرانس بزرگ مستطیلی، میز کنفرانس بزرگ گرد، میز کنفرانس کوچک قایقی و میز کنفرانس کوچک U شکل از جمله میزهای کنفرانس معمولی هستند. میزهای کنفرانس مدولار نیز برای تقسیمبندی گروهی مناسب هستند و شرایط را برای کار تیمی فراهم می سازد. این دسته از میزهای کنفرانس برای شرکتهای استارتاپی انتخابی مناسب و جذاب هستند.


متریال میز کنفرانس

میزهای کنفرانس معمولی از متریالهای مختلفی مانند چوب MDF، چوب، شیشه، استیل و ترکیبی از این موارد ساخته میشوند. در هنگام انتخاب متریال میز کنفرانس بزرگ نیز می بایست به دکوراسیون داخلی شرکت خود توجه کنید. اگر متریال کلی به کار رفته در دکوراسیون داخلی شیشه و چوب است، پیشنهاد میشود میزی را خریداری کنید که ترکیبی از جنس شیشه و چوب باشد. هماهنگی دکوراسیون و مبلمان اداری تأثیر شگفت انگیزی در زیبایی سالن کنفرانس شما خواهد داشت. علاوه بر جنبه زیبایی، شما می بایست متریالی را برای میز سالن کنفرانس خود انتخاب کنید که دوام بالایی داشته باشد. میزهایی که از جنس مغزی MDF و روکش فرمیکا یا ملامینه ساخته میشوند، بسیار مقاوم هستند و می توانند تا سالیان سال در سالن کنفرانس مورد استفاده قرار بگیرند.

میزهای کنفرانس مدولار نیز از متریال مختلفی تهیه میشوند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

میز مدولار با پایه های MDF

میز مدولار با پایه شیشه سکوریت

میز مدولار با پایه و صفحه شیشه ای و لوله های کروم و استیل

میز مدولار با پایه های فلزی

میز مدولار از جنس چوب طبیعی

میز مدولار با روکش چرم طبیعی یا چرم مصنوعی


ابعاد میز کنفرانس

در بخش ابعاد میز کنفرانس نیز همه چیز به نیازهای شرکت و فضای در نظر گرفته شده برای سالن کنفرانس بازمی گردد. شما می بایست با توجه به فضای موجود، دست به انتخاب بزنید و میز کنفرانس با ابعاد مناسب را انتخاب کنید. اگر میز کنفرانس کوچکی را برای سالنی بزرگ انتخاب کنید، این میز نمیتواند پاسخگوی تعداد مهمانان شما باشد و ظاهر سالن کنفرانس را نیز خراب میکند. در صورتی که میز کنفرانس بزرگی را برای سالنی کوچک در نظر بگیرید، تردد در سالن سخت خواهد شد و فاصله میان افراد نیز مطلوب نخواهد بود. با این تفاسیر پیشنهاد میشود پیش از ثبت سفارش خرید میز کنفرانس بزرگ، ابعاد سالن را تعیین کنید. ظرفیت سالن و تعداد مهمانان احتمالی که در کنفرانسها و جلسات شما شرکت خواهند داشت، از دیگر عواملی است که میبایست در هنگام انتخاب سایز میز در نظر داشته باشید.

میز کنفرانس بزرگ و میز کنفرانس کوچک در ابعاد مختلف در بازار موجود هستند و شما میتوانید برای هر ابعادی، میز مناسبی را بیابید. در صورتی که میز کنفرانسی در ابعاد مدنظر نیافتید، امکان ثبت ابعاد سفارشی نیز وجود دارد.


بررسی ابعاد و طراحی سالن کنفرانس

شما میتوانید با تعیین ظرفیت سالن کنفرانس خود، ابعاد میز کنفرانس را تعیین کنید. به این شکل که هر یک متر از طول میز میتواند برای نشستن و شرکت کردن سه نفر در جلسه کافی باشد. با توجه به این معیار میتوان گفت که یک میز با طول دو متر برای 6 نفر و یک میز با طول 6 متر برای 20 نفر مناسب خواهد بود. علاوه بر بررسی تعداد مهمانان احتمالی، شما می بایست در سالن خود فضایی مناسب برای تردد و رفت و آمد افراد به بیرون از سالن و حرکت در سالن را نیز در نظر بگیرید. به این شکل که حداقل در اطراف میز میبایست فضایی دو متری برای حرکت و تردد وجود داشته باشد.

با در نظر گرفتن نکات فوق، میتوان مدعی شد که میزی مربعی با ابعاد 6 متر در 6 متر میتواند برای سالنی با ابعاد 12*12 متر مناسب باشد. در این صورت راهرویی سه متری در اطراف میز برای تردد وجود خواهد داشت و حدوداً 20 نفر میتوانند بهراحتی و با قرار دادن وسایل خود بر روی میز کنفرانس بزرگ در جلسه شرکت کنند. اگر فضای سالن شما کوچکتر است، می توانید به راحتی با استفاده از میز کنفرانس کوچک شرایط برگزاری جلسات خود را فراهم سازید.


قیمت میز کنفرانس

عوامل مختلفی از جمله طرح، جنس، ضمانتنامه و خدمات پس از فروش، تولیدکننده و جنس مواد اولیه در قیمت میز کنفرانس بسیار تاثیرگذار است. بدیهی است که اگر قصد خرید میز کنفرانس کوچکی را داشته باشید، هزینه کمتری را خواهید پرداخت و در صورت خرید میز کنفرانس بزرگ، هزینه های خرید مبلمان اداری افزایش خواهد یافت.


چرا نباید میز کنفرانس ارزان قیمتی را خریداری کنیم؟

شاید در ابتدای امر خرید مبلمان اداری ارزان قیمت وسوسه انگیز و جذاب به نظر برسد و برای شما منافعی از جمله ذخیره منابع مالی را در بر داشته باشد؛ اما اگر در طولانی مدت به این موضوع نگاه کنید، به این نتیجه خواهید رسید که هزینه های تعمیر و تعویض آن در مدت زمانی در حدود یک الی دو سال بسیار زیاد است. با این تفاسیر خرید مبلمان اداری ارزان قیمت به دلیل عدم استفاده از متریال با کیفیت در ساخت آن، توجیه اقتصادی ندارد و شما را متحمل هزینههای ثانویه خواهد کرد. پیشنهاد میشود برای انجام خریدی مطمئن و هوشمندانه، تنها به شرکتهای متخصص در عرصه طراحی و ساخت سالنهای کنفرانس اعتماد کنید.


خرید میز کنفرانس از پارس ویونا

پارس ویونا یکی از برترین مجریان طراحی و ساخت محیط های اداری و تجاری مختلف مانند سالن همایش، سالن سینما، سالن کنفرانس، سالن اجتماعات، سالن جلسات و... در ایران است و موفق شده با ارائه کیفیتی بی نظیر در پروژههای خود اعتماد مشتریان را به دست آورد. شما میتوانید با مراجعه به وبسایت پارس ویونا تمامی خدمات و پروژه های تمام شده این شرکت را مشاهده نمایید. عرضه میز کنفرانس در ابعاد مختلف مانند میز کنفرانس کوچک و میز کنفرانس بزرگ، از جمله خدمات این شرکت است و شما میتوانید با خرید مبلمان اداری از این شرکت معتبر، خریدی مطمئن و هوشمندانه را تجربه کنید. اگر علاقه مندید در طراحی و اجرای سالن کنفرانس خود با این شرکت کاربلد و باتجربه همراه شوید، تنها کافی است با شمارههای موجود بر روی وبسایت این شرکت تماس بگیرید.