بازگشت به بلاگ

  • مبلمان سینمای خصوصی

راهنمای خرید مبلمان سینمای خصوصی

از آن‌جایی که مردم همیشه در طول دوران نمایش فیلم و تئاتر، بیشترین پول را برای دیدن آن پرداخت می‌کردند، صنعت‌هایی که در اطراف سینما قرار داشتند از سرمایه‌گذاری و توزیع گرفته تا طراحان مبلمان و دکوراسیون و غیره، با آن نیز تغییرات عظیمی همراه بودند. در نتیجه استودیوهای بزرگ تأسیس و سینماهای اختصاصی با محوریت راحتی تماشاگر ساخته شدند. با این حال تا در قرن نوزدهم عمدتاً صندلی‌های تئاتر و سینما از نیمکت‌های چوبی ساخته می‌شدند تا بتوانند بیشترین تعداد تماشاگر را روی خود جا دهند. با فرارسیدن قرن بیستم سینماها رویکردهای قوی‌تری را برای نشستن در نظر گرفتند. در این دوران صندلی‌های چُدنی که بادوام‌تر بودند و اصطلاحاً به آن‌ها سبک «آرت دکو» می‌گفتند، با نیمکت‌های چوبی تعویض شدند.

طراحی سالن سینما با بهترین کیفیت انجام می شود.

در قرن 21 و سال‌های اخیر مبلمان سینما به‌شدت بهبود یافته و دارای طیف بسیار گسترده‌ای است تا جایی که دیگر فراتر از سالن‌های عمومی و بزرگ رفته و افراد می‌توانند از مبلمان سینمای خصوصی در ویلاها، سالن‌های کنفرانس و حتی اتاق‌های کوچک نیز استفاده کنند. این مبلمان‌ها دارای عملکردهای مختلف مانند کنترل صدا، قابلیت دراز کشیدن، نگه‌دارنده غذا و نوشیدنی و... هستند. پس اگر برای خرید مبلمان سینمای خصوصی وسوسه شدید، مجموعه‌ی پارس ویونا تنها مکانی است که می‌تواند با بهترین طراحی و بالاترین کیفیت، هرگونه نیازتان را پاسخگو باشد اما قبل از این‌که از فروشگاه مبلمان سینمای خصوصی این مجموعه معتبر و با تجربه دیدن کنید، خواندن راهنمای بسیار مفید را برای کسب اطلاعات بیشتر در اولویت قرار دهید.


کاربرد مبلمان سینما خصوصی

امروزه به لطف تکنولوژی، فیلم دیدن فراتر از سینماهای بزرگ و مجلل رفته و مردم می‌توانند با تلویزیون‌های پیشرفته و سرویس‌های اشتراکی SVOD در خانه فیلم یا سریال مورد علاقه‌شان را ببینند. دیدن فیلم در خانه از طریق تلویزیون، رایانه، تبلت و حتی تلفن همراه این نکته را ثابت می‌کند که برای مخاطبان سبک زندگی مدرن در کنار راحتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ورود مبلمان سینمای خصوصی در ایران چند سالی است که به‌شدت رونق گرفته اما هنوز به‌طور کامل کاربرد و تعریف آن به درستی استفاده نشده و عمدتاً با اتاق تلویزیون یا سینمای خانگی اشتباه گرفته می‌شود! به‌طورکلی سینمای خصوصی، فضایی اختصاصی است که صرفاً جهت تماشای فیلم استفاده می‌شود. در واقع به فضایی سینمای خصوصی گفته می‌شود که تصویر از تلویزیون‌های بالاتر از ابعاد 70 اینچ یا پروژکتورهای مخصوص سینمای اختصاصی پخش می‌شود. در این فضا فاصله نسبی مبلمان باید با پروژکتور یا تلویزیون رعایت شود. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید با یک تلویزیون 100 اینچی فیلم ببینید باید حداقل 4 متر فاصله تصویر داشته باشد.

از این‌رو عمدتاً مبلمان‌ های سینمای خصوصی قابلیت ساخت عرض و طول سفارشی را دارند، تا علاوه بر رعایت میزان فاصله با توجه به سایز فضا، طیف وسیعی از اندام‌های مختلف (از کوچک‌ترین کودک تا بزرگسالان) را نیز پشتیبانی ‌می‌کنند. این در حالی است که این مبلمان‌ها قابلیت چیدمان بهینه با توجه به صفحه‌ی تلویزیون و پروژکتورها را نیز دارند.

یکی از نکات جالب درباره‌ی تیم پشتیبانی فنی برند پارس ویونا این است که می‌توانند تعداد مناسبی از مبلمان را با توجه به فضای مدنظرتان با در نظر گرفتن راحتی پاها، مشاهده فیلم بدون مانع و امکانات دیگر چیدمان کنند. در نتیجه هر مخاطبی می‌تواند در بهترین مبلمان سینمای خصوصی بنشیند و از دیدن برنامه مورد علاقه خود لذت ببرد بدون این‌که متوجه گذشت زمان شود!


انواع مبلمان سینمای خصوصی

اگرچه امروزه تنوع گسترده‌ای در انواع مبلمان سینمای خصوصی وجود دارد اما در هنگام خرید تنها یک «قانون» مهم را باید در نظر بگیرید، «راحتی» شما و افرادی که می‌خواهند از مبلمان استفاده کنند.

مبلمان سینمای خصوصی از انفرادی وجود دارند تا برقی و سفارشی، در واقع شما می‌توانید مطابق با اتاق و نیازهای‌تان صندلی‌های سینمای خانگی را انتخاب کنید.

مبلمان غیررسمی به‌ویژه مبلمان شنی، بین بگ و تشک شنی برای مکان‌هایی مناسب است که خانواده‌ها فرزندان کوچک دارند و می‌خواهند به بچه‌ها اجازه ‌بدهند که روی آن بخوابند یا بازی کنند؛ اما اگر هدف‌تان از خرید مبلمان قرارهای دوستانه یا تماشای رسمی فیلم است باید به سراغ مبلمان‌های چرمی و رسمی‌تر بروید

مبلمان سینمای خصوصی از تک نفره تا دو، سه و چهار صندلی و حتی ردیفی نیز تشکیل می‌شوند، اما مهم‌ترین اولویت برای خرید تعداد مبل فضای اختصاصی‌تان و همچنین میزان فاصله بین صفحه نمایش است. با این‌حال اگر قصد دارید خیلی فضای‌تان سینمایی کنید و به سراغ مبلمان‌های ردیفی بروید، باید صندلی‌های پشتی را کمی بلندتر انتخاب کنید.تجهیزات سالن سینما با بهترین کیفیت انجام می شود.


روش های انتخاب مبلمان سینمای خصوصی

مبلمان سینمای اختصاصی یکی از مهم‌ترین عناصر مهم برای دیدن فیلم در خانه یا مکان دلخواه‌تان است؛ زیرا شما زمان زیادی را در یک موقعیت صرف تماشای فیلم می‌کنید و باید در آن راحت باشید. بنابراین اگر هنگام خرید مبلمان اشتباه کنید، به‌طوریقین تجربه‌ای لذت‌بخش را به دست نخواهید آورد. برای خرید مبلمان باید چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید که عبارتند از:


تعداد اعضای خانواده و سن هر فرزند

ممکن است این سوال واقعاً عجیب به‌ نظر برسد به ویژه این‌که در بالای لیست هم قرار گرفته است؛ اما این بسیار مهم است که مبلمان سینمای خصوصی را برای سنین مختلف مشخص کنید. اگر در یک سینمای خانگی به‌طور عمده میزبان بزرگسالان هستید باید صندلی‌های رسمی‌تر را خریداری کنید؛ اما اگر بچه‌های کوچک در این اتاق رفت‌وآمد دارند باید به سراغ مبلمان غیررسمی و حتی تخت‌خوابشو بروید.


انتخاب نوع پارچه

روکش بیشتر مبلمان سینمای خصوصی چرمی هستند تا ظاهری لوکس و مقاوم داشته باشند. با این‌حال می‌توانید براساس سلیقه‌تان از انواع روکش پارچه و رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.


تکیه‌گاه برقی یا دستی

مبلمان سینمای خصوصی قابلیت تکیه‌گاه‌های متحرک را دارند تا در هنگام فیلم به عقب بروید و پاهای‌تان را راحت دراز کنید. برخی از این صندلی‌ها قابلیت تنظیم موقعیت براساس زاویه دیدتان را نیز دارند با این‌حال این قابلیت‌ها به دو دسته برقی و دستی تقسیم می‌شوند که باید براساس سلیقه‌تان آن را انتخاب کنید.


امکانات اضافی

جا لیوانی، چیلر، شارژر، یخچال کوچک و...! مبلمان سینمای خصوصی در صدر بازار لوکس قرار دارند که می‌توانند امکانات بی‌نظیری را در اختیارتان قرار دهند. از ایستگاه‌های شارژ بی‌سیم که می‌توانید تلفن‌های همراه خود را شارژ کنید تا کنترل صدا و موقعیت نمایش فیلم.

مطالعه بیشتر: پوشش دیوار آمفی تئاتر

خرید مبلمان سینمای خصوصی از پارس ویونا

برند پارس ویونا طیف وسیعی از طرح‌های گوناگون و به‌روز مبلمان سینمای خصوصی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. واقعیت این است که ساختن سینمای خانگی برای اولین بار، همان‌قدر که هیجان‌انگیز است می‌تواند چالش برانگیز نیز باشد، بنابراین باید روی کمک و تجربه متخصصین حرفه‌ای حساب کنید.

امکان ساخت مبلمان سینمای خصوصی سفارشی، قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه، تحویل سریع، طراحی شیک و به روز همراه با راحتی ویژگی‌هایی است که به‌طور 100 درصد با برند پارس ویونا تجربه خواهید کرد.