بازگشت به بلاگ

  • مبلمان سالن کنفرانس

مبلمان سالن کنفرانس

سالن کنفرانس و سالن اجتماعات از مهمترین بخشهای هر شرکت هستند و جلسات تاثیرگذاری در این محیط ها برگزار میشود. اغلب مدیران شرکتها علاقه مندند در فضایی شیک و مجلل از مهمانان خارجی یا نمایندگان سایر شرکتها میزبانی کنند و زیبایی و جذابیت این محیط میتواند در جلب اعتماد مشتریان مؤثر باشد و تجهیز سالن کنفرانس از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اهمیت بالای سالن کنفرانس و سالن اجتماعات، همواره تلاش مدیران بر این است که از تجهیزات باکیفیتی در این محیط استفاده کنند. مبلمان سالن کنفرانس نیز یکی از مهمترین تجهیزات این سالن است و در راحتی و زیبایی این سالن تأثیر بسزایی دارد. با این تفاسیر میبایست در طراحی و ساخت سالن کنفرانس نهایت تلاش خود را به کار بگیرید و از مبلمان با کیفیتی برای سالن شرکت خود استفاده کنید.

در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگیها و مشخصات مبلمان سالن کنفرانس و مبلمان سالن اجتماعات بپردازیم و شما را با روشهای مختلف چیدمان مبلمان اداری در این محیط ها آشنا کنیم. اگر شما نیز علاقه مندید درباره این موضوعات اطلاعاتی به دست آورید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.


نیازهای شرکت و طراحی سالن کنفرانس

اولین گام در طراحی و ساخت سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات، مشخص‌کردن نیازهای کسب و کار خود است. شما باید تعیین کنید که قصد برگزاری چه نوع جلسات و با چه تعداد نفراتی را دارید؛ زیرا این موضوع در نحوه طراحی و انتخاب تجهیزات مورد نظر موثر است. پس از مشخص شدن ظرفیت سالن، شما میتوانید برای مجهز کردن سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات خود به مبلمان اداری، پخش کننده های صوتی و تصویری، میز کنفرانس  و... اقدام کنید.


طراحی سالن کنفرانس

پس از اینکه در مورد نیازهای کسب و کار خود به جمعبندی رسیدید، میتوانید با کمک طراح داخلی، سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات خود را به مرحله اجرا برسانیم. پیشنهاد میشود نکات زیر را در طراحی سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات خود رعایت کنید تا بهترین خروجی ممکن را دریافت کنید.

سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات شرکت خود را مکانی خصوصی و بدون تردد ارباب‌رجوع قرار دهید.

با استفاده از تابلو راهنما، موقعیت این سالن را مشخص کنید.

از چند پنجره در طراحی خود بهره بگیرید تا سالن اجتماعات شما پر نور باشد.

بودجه مناسبی را برای خرید مبلمان اداری و تجهیزات صوتی و تصویری در نظر بگیرید.

فضایی کافی و مناسب را به سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات اختصاص دهید.

ظرفیت سالن را با توجه به تعداد مهمانان احتمالی تعیین کنید و هیچوقت بیش از ظرفیت سالن مهمان دعوت نکنید!


خرید مبلمان سالن کنفرانس

مبلمانی که برای سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات خود در نظر میگیرید، یکی از مهمترین عوامل در راحتی مهمانان و کارآمدی جلسات شماست، بنابراین خرید مبلمان باکیفیت و درجه یک از ملزومات و بدیهیات طراحی یک سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات است. علاوه بر راحتی، مبلمان سالن کنفرانس میبایست از نظر زیبایی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد و با کلیت دکوراسیون سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات شما همخوانی داشته باشد. در هنگام خرید مبلمان سالن اجتماعات، حتماً استانداردهای یک صندلی اداری مناسب را بررسی کنید و تنها مبلمانی را خریداری کنید که بر اساس ارگونومی بدن ساخته شده باشد.

شما میتوانید برای راحتی بیشتر مهمانان و شرکت کنندگان به‌جای صندلیهای پایه کنفرانسی، از صندلیهای چرخدار و نیم گردان نیز استفاده کنید. استفاده از صندلیهای چرخدار به شرکت کنندگان آزادی در حرکت میدهد و انتخابی ایده آل از نظر راحتی است. با استفاده از این صندلیها، افراد میتوانند به سمت مخاطب خود بچرخند و ارتفاع صندلی خود را نیز به راحتی تنظیم کنند. با اینکه از نظر راحتی نشیمن و تسلط به میز صندلیهای چرخدار انتخابی مناسب هستند؛ اما باید در نظر داشته باشید که ممکن است استفاده از چنین صندلی هایی باعث ایجاد بی نظمی و بهم ریختگی در سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات شما شود. پیشنهاد میشود تنها در صورتی از این نوع صندلیها استفاده کنید که سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات شما به‌اندازه کافی بزرگ باشد. علاوه بر صندلی هایی که برای افراد حاضر در جلسه تدارک میبینید، می بایست چند صندلی در اطراف نیز برای ناظران و یا همراهان در نظر بگیرید تا امکان حضور این دسته از افراد نیز در جلسه وجود داشته باشد. می توانید برای این دسته از افراد از صندلیهای ثابت یا تاشو استفاده کنید.


پرهیز از خرید مبلمان اداری ارزان قیمت

با اینکه در نگاه اول، خرید مبلمان اداری با قیمت مناسب و ارزان، انتخابی اقتصادی است؛ اما باید بدانید که این انتخاب اصلاً توجیه اقتصادی ندارد! معمولاً جلساتی که در این سالنها برگزار میشود، فراشرکتی است و با هدف برقراری همکاری، انعقاد قرارداد و فروش محصولات و خدمات برگزار میشود و در صورتی که شرایط میزبانی شما ایده آل نباشد، بعید است که معامله جوش بخورد و این خود بیانگر عدم توجیه اقتصادی است. علاوه بر این، مبلمانهای اداری ارزان قیمت پس از مدتی کوتاه، دچار خرابی و شکستگی میشوند و دیگر قابل استفاده نیستند، در این شرایط شما مجبور به صرف هزینه های قابل توجه برای تعمیر یا تعویض مبلمان سالن کنفرانس خود خواهید شد. با این تفاسیر میتوان گفت که خرید مبلمان اداری ارزان قیمت اشتباهی است که تاوان آن پرداخت هزینه های چند برابری خواهد بود؛ بنابراین، از خرید چنین مبلمانی پرهیز کنید!


چیدمان مبلمان سالن اجتماعات

شما میتوانید پلن سالن اجتماعات و سالن کنفرانس شرکت خود را به چندین سبک مختلف طراحی کنید و مبلمان سالن اجتماعات یا مبلمان سالن کنفرانس خود را چیدمان کنید. در این بخش چند سبک چیدمان سالن کنفرانس و سالن اجتماعات را مورد بررسی قرار میدهیم. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، شما میتوانید بر اساس نیازهای کسب و کار خود، فضای سالن، ظرفیت مدنظر، بودجه اقتصادی و... سالن خود را طراحی کنید و یکی از سبکهای چیدمان را برگزینید.


چیدمان مبلمان سالن کنفرانس به سبک کلاس درس

چیدمان کلاس درس، چیدمانی ساده است که میتوانید از آن در سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات خود بهره بگیرید. در این چیدمان دو ردیف میز و صندلی پشت‌سرهم قرار میگیرند و در میان آنها یک راهرو قرار خواهد گرفت. در این سبک طراحی، شما میتوانید تختهای وایت‌برد و پرده نمایش را در جلوی سالن قرار دهید تا فرد ارائه دهنده بتواند از این ابزار برای برگزاری جلسه استفاده کند. شرکت کنندگان نیز میتوانند به راحتی وسایل خود مانند لپ‌تاپ، دفتر و... را بر روی میز قرار دهند و نت برداری کنند. این سبک در شرایطی که علیرغم برخورداری از فضای کوچک، علاقمند به گنجاندن ظرفیت بالا هستید، بسیار مناسب است و با استفاده از آن میتوانید دهها نفر را در یک فضای معمولی جای دهید.


چیدمان مبلمان سالن اجتماعات به سبک سینمایی

ایده چیدمان سینمایی نیز ایدهای جذاب برای طراحی سالن اجتماعات است. در این طراحی ردیفها به شکل نیم دایره ای یا صاف به سمت نقطه مرکزی سالن تنظیم می شوند و تمامی شرکت کنندگان دید مناسبی به سکوی سالن خواهند داشت. البته باید اشاره کنیم که به دلیل نبود میز برای هر فرد، امکان پذیرایی یا قراردادن وسایلی مانند لپ‌تاپ وجود نخواهد داشت و این سبک طراحی برای جلسات یا کنفرانس های طولانی مدت چندان مناسب نیست. ضمناً اگر فضای بزرگی در اختیار داشته باشید و بخواهید ظرفیت نفرات بالایی را در مکان مدنظر جای دهید، باید صندلیها را در ارتفاع های مختلف قرار دهید تا تمامی افراد دید مناسبی داشته باشند.


چیدمان سالن اجتماعات با میز U شکل

از دیگر چیدمان هایی که میتوان برای مبلمان سالن اجتماعات در نظر گرفت، چیدمان به شکل میز U است. میزی که در این چیدمان استفاده میشود، به شکل U است و صندلیهای کنفرانسی در لبه بیرونی میز U قرار میگیرد. برای برگزاری جلسه و ارائه اطلاعات میتوانید از دو یا سه صفحه‌نمایش در مرکز میز استفاده کنید تا تمامی افراد بتوانند ارائه را مشاهده کنند. این چیدمان برای جلسات هیئت‌مدیره و جلسات همکاری با نمایندگان سایر شرکتها مناسب است. البته باید توجه داشته باشید که این چیدمان برای مخاطبان بیشتر از 25 نفر مناسب نیست؛ زیرا در صورتی که تعداد نفرات زیاد باشد، تعامل افراد کاهش می یابد.


چیدمان مبلمان سالن اجتماعات به سبک ضیافتی

این چیدمان اغلب برای محیطهای غیر کاری و ضیافتی مورد استفاده قرار میگیرد و جنبه کاری در آن کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این نوع چیدمان چند صندلی در کنار میزهای با اشکال هندسی مختلف مانند دایره، شش‌ضلعی، مربعی و... قرار میگیرند. در این نوع چیدمان شرایط پذیرایی کاملاً فراهم است و میتوانید به راحتی هرچه تمام تر از مهمانان خود پذیرایی کنید. در این چیدمان تریبون و استیجی برای فرد ارائه کننده در نظر گرفته میشود و تمامی افراد می توانند صفحه‌نمایش و فرد ارائه دهنده را ببینند. با استفاده از این چیدمان نمیتوان تعداد افراد زیادی را در سالن کنفرانس یا سالن اجتماعات جای داد.


پارس ویونا؛ برترین مجری سالنهای جلسات و کنفرانس

خرید، چیدمان، تجهیز و نصب تجهیزات سالنهای کنفرانس و جلسات امری تخصصی و حرفهای است و سپردن این کار به گروه یا شرکتی بی تجربه و مبتدی میتواند زمان و هزینه شما را هدر بدهد. اگر میخواهید طراحی سالن اجتماعات یا سالن کنفرانس شما به بهترین شکل انجام شود و بهترین مبلمان سالن کنفرانس در پروژه شما نصب گردد، پیشنهاد میشود همکاری با پارس ویونا را در دستور کار خود قرار دهید. این شرکت با انجام پروژه های متعدد و طراحی چندین سالن اجتماعات، سالن کنفرانس، سالن سینما، سالن همایش و...، از برترینهای این عرصه است و میتواند برترین مبلمان سالن اجتماعات را با بهترین چیدمان در طراحی سالن شما بگنجاند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط همکاری با این شرکت و خرید و نصب مبلمان سالن اجتماعات، میتوانید با شماره های موجود بر روی وبسایت پارس ویونا تماس حاصل فرمایید.