بازگشت به بلاگ

  • صندلی سینما

صندلی سینمایی

صندلی سینمایی یکی از انواع مبلمان مناسب و اختصاصی برای سینماها و سالن‏های تئاتر است که می‏تواند با ویژگی‏های خاص خود، احساس راحتی افراد مراجعه‏کننده به سینماها را به دنبال داشته باشد. صندلی سینما باید دارای ویژگی‏های خاصی باشد تا هم بتوان تا سالیان سال از این صندلی‏ها استفاده کرد؛ هم مراجعه‏کنندگان به سینما احساس خوبی در هنگام تماشای فیلم داشته باشند.

با توجه به اهمیت مبلمان سینمایی، در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد ویژگی‏های مهم مبلمان و صندلی سینمایی صحبت کنیم. بنابراین، اگر به دنبال خرید این دسته از مبلمان برای تجهیز سالن‏های سینما، آمفی تئاتر و ... را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

صندلی آمفی تئاتر از دیگر محصولات شرکت پارس ویونا می باشد.

مبلمان و صندلی سینمایی

برای تجهیز یک سالن سینما نیاز به خرید ابزارهای مختلفی است. یکی از مهم‏ترین ابزارها که برای تجهیز سالن‏های سینما و سالن‏های همایش مورد استفاده قرار می‏گیرد، صندلی است. صندلی سینما که محل نشستن مراجعه‏کنندگان خواهد بود، می‏تواند تاثیر زیادی روی لذت بردن مردم از تماشای فیلم و یا برگزاری یک جشن و رویداد داشته باشد. قطعا مردم از نشستن روی صندلی‏های سفت و بی‏کیفیت احساس خوبی نخواهند داشت و به دنبال این هستند که هر چه سریع‏تر سالن را‏ترک کنند.

بنابراین، صندلی سینمایی یکی از انواع صندلی‏های موجود در بازار کشور ایران است که به دلیل داشتن ظاهر خاص و ویژگی‏های متنوع، می‏تواند برای سینماها و سالن‏های آمفی تئاتر گزینه خوبی باشد. این صندلی‏ها در کنار اینکه باید زیبایی فوق‏العاده‏ای داشته باشند تا طراحی داخلی سینما و سالن سینما را خاص‏تر جلوه دهند، می‏بایست باکیفیت نیز باشند تا در طول سالیان سال بتوان از این آن‏ها استفاده کرد. مبلمان و صندلی سینمایی، دارای تنوع زیادی در بازار کشور ایران هستند. می‏توان این سبک از مبلمان و صندلی را بسته به سبک دکوراسیون داخلی سالن‏های سینمایی خریداری کرد و مورد استفاده قرار داد.


کیفیت در مبلمان و صندلی سینمایی

مبلمان و صندلی سینمایی که برای سالن‏های سینما و آمفی تئاتر قابل خریداری است، با کیفیت‏های مختلفی در بازار کشور ایران به فروش می‏رود. بدیهی است که امکان خرید مبلمان و صندلی سینما بی‏کیفیت و با قیمت ارزان‏تر وجود دارد؛ اما آیا ارزشی برای خرید صندلی‏های ارزان قیمت وجود دارد؟ کیفیت مبلمان و صندلی سینمایی از جنبه‏های مختلفی حائز اهمیت است. بنابراین، توصیه می‏شود که در هنگام خرید این صندلی‏ها ابتدا به کیفیت آن‏ها توجه شود. در ادامه به چند دلیل برای اهمیت کیفیت در مبلمان و صندلی سینمایی اشاره می‏کنیم.


حضور روزانه مردم در سالن‏های سینمایی

سالن‏های سینما از جمله مکان‏های پر رفت‏وآمد محسوب می‏شوند. هر روز مردم بسیار زیادی به این سالن‏ها مراجعه می‏کنند تا از تماشای فیلم‏های جدید لذت ببرند. این موضوع سبب شده تا صندلی‏های سینمایی هر روز در معرض فشار قرار گیرند و احتمال خرابی آن‏ها افزایش پیدا کند. بدیهی است که اگر کیفیت مبلمان و صندلی سینما به‏اندازه کافی خوب نباشد، نمی‏توان این صندلی‏ها را تا سال‏ها برای یک سینما مورد استفاده قرار داد. بنابراین، لازم است که حتما صندلی سینمایی دارای کیفیت مطلوبی باشد تا بتوان بدون نیاز به تعویض صندلی‏ها، آن‏ها را با طول‎عمر زیاد مورد استفاده قرار داد.


احساس راحتی مردم

مردم تمایلی به مراجعه به هر یک از سالن‏های سینمایی قدیمی‏که صندلی‏های سفت و بدون انعطاف، کوچک و نامناسب وجود دارند، نخواهند داشت. این موضوع اهمیت احساس راحتی مردم در هنگام نشستن روی صندلی سینما را اثبات می‏کند. کیفیت صندلی سینمایی در کنار به کار رفتن فوم‏های مناسب، می‏تواند احساس راحتی مردم را در هنگام تماشای فیلم و یا حضور برای برگزاری جشن و مراسم‏های مختلف، تضمین کند.


گران‏قیمت بودن صندلی سینما 

صندلی سینمایی جزء صندلی‏ های گران‏قیمت موجود در بازار است. به همین خاطر، در صورتی که این صندلی‏ها خراب شوند و یا ظاهر زیبای خود را از دست دهند، نمی‏توان به راحتی اقدام به خرید مجدد آن‏ها کرد. بنابراین، با توجه به گران بودن صندلی سینما، بهتر است که از همان ابتدا بودجه کافی برای خرید صندلی‏های سینمایی با کیفیت در نظر بگیرید تا نیازی به تعویض مجدد این صندلی‏ها نداشته باشید.


ویژگی صندلی سینما

مبلمان و صندلی سینمایی خوب، می‏توانند باعث افزایش مراجعین و مردم به یک سالن سینمایی شوند. به همین خاطر، توجه به ویژگی‏های اصلی صندلی سینما بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به برخی از ویژگی‏های خوب یک صندلی سینما اشاره می‏کنیم.


تاشو بودن صندلی سینمایی

یکی از مهم‏ترین خصوصیات صندلی‏های سینمایی، تاشو بودن است. سالن‏های سینما ظرفیت بالایی از مردم را به خودشان اختصاص داده‏اند و این موضوع ایجاب می‏کند تا از فضای سالن، بیشترین استفاده شود. صندلی تاشو سینما، می‏تواند در هنگام ورود یا خروج مردم در سینما، بسته شود و امکان حرکت کردن مردم در راهروهای مختلف را با سهولت بیشتری فراهم کند. بنابراین، یکی از مهم‏ترین ویژگی‏هایی که می‏توان برای صندلی‏های سینمایی ذکر کرد، همین موضوع است که البته راحتی باز و بسته شدن صندلی تاشو نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.


داشتن فوم مرغوب با چگالی مناسب

داشتن فوم مرغوب با چگالی مناسب، می‏تواند احساس راحتی فرد را در هنگام نشستن روی صندلی سینما تضمین کند؛ اما فارغ از این موضوع، فوم تاثیر زیادی روی کیفیت و طول‏عمر صندلی و مبلمان سینمایی دارد. چرا که در معرض فشار زیادی قرار می‏گیرد و اگر کیفیت آن پایین باشد، احتمال فرورفتگی و خرابی آن وجود خواهد داشت.


داشتن دسته راحت

دسته راحت و ارگونومی می‏تواند احساس خوبی به مردم در هنگام تماشای فیلم بدهد. صندلی‏های سینمایی که دارای دسته‏های مناسب هستند، معمولا محبوبیت بیشتری نیز پیدا می‏کنند. به خصوص اگر روی دسته‏های آن‏ها امکان قرار دادن یک سری خوراکی‏ها وجود داشته باشد.

در صورتی که در برخی از مواقع نیاز به مراجعه دانشجویان، دانش‏آموزان و یا افرادی که نیاز به یادداشت کردن موارد مختلفی در سالن سینمایی باشد، می‏توان از صندلی‏هایی که دارای دسته تحریرند نیز استفاده کرد. برخی از این صندلی‏ها دارای دسته تحریر ثابت‏اند و در برخی دیگر امکان جابجایی این دسته تحریرها در زمانی‏که نیازی به استفاده از آن‏ها نیست، وجود دارد.


داشتن پایه ‏های مقاوم و مرغوب

داشتن پایه ‏های مقاوم و مرغوب، از دیگر ویژگی‏های مبلمان و صندلی سینمایی مناسب است. چرا که هر روز افراد زیادی روی این مبلمان می‏نشینند و ممکن است پایه‏ های غیر مقاوم، خطراتی را نیز به همراه داشته باشد. پایه‏ های مقاوم صندلی سینمایی، این امکان را به مردم می‏دهد تا حتی با داشتن وزن سنگین، بتوانند با خیالی راحت روی این صندلی‏ها استراحت کنند.


داشتن سایز مناسب

شما نمی‏دانید که قرار است چه افرادی و با چه جثه‏ای به سالن آمفی تئاتر و یا سالن سینما مراجعه کنند. این موضوع ایجاب می‏کند که صندلی‏های سینمایی و انواع مبلمان با سایز مناسب و بزرگ طراحی شوند تا حتی افراد چاق نیز بتوانند روی آن‏ها بنشینند و از نگاه کردن به فیلم لذت ببرند.

مطالعه بیشتر: اکوستیک در آمفی تئاتر 

قیمت خرید صندلی سینما

قیمت خرید صندلی سینما در بازار کشور ایران بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‏شود و لازم است که افراد ابتدا نوع صندلی مورد نظر خود را تعیین کنند، سپس به دنبال خرید و اطلاع از قیمت انواع مبلمان و صندلی سینمایی باشند. بدیهی است که کیفیت مبلمان و صندلی سینمایی، مستقیما بر روی قیمت این محصولات تاثیرگذار است. به طوری‏که هر چقدر کیفیت صندلی‏های سینمایی بالاتر رود، قیمت آن‏ها نیز افزایش پیدا می‏کند.

البته نوع پارچه به کار رفته در صندلی‏ها،‏اندازه آن‏ها، کیفیت متریال‏ها و فوم‏ها و عوامل مختلف دیگر نیز می‏توانند بر روی قیمت صندلی سینما تاثیرگذار باشند. بنابراین، لازم است که برای اطلاع از قیمت صندلی‏ها و مبلمان سینمایی، ابتدا مدل مبلمان مورد نظر خود را تعیین کنید. سپس بر اساس آن و بودجه‏ای که در نظر دارید، بهترین مبلمان را انتخاب کنید.


خرید صندلی سینمایی با کیفیت

در صورتی که نیاز به خرید صندلی سینمایی باکیفیت برای تجهیز سینماهای هر یک از شهرهای مختلف کشور ایران را دارید، می‏بایست که در ابتدا یک فروشنده معتبر را در این حوزه انتخاب کنید که بهترین محصولات را با بهترین ایده‏ها به شما ارائه می‏کند. زیرا همانطور که در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، صندلی سینما می‏تواند تاثیر زیادی روی فروش بلیط‏های سینما داشته باشد و اگر به درستی انتخاب نشود، نه تنها خاطرات خوبی را برای مردم ایجاد نمی‏کنند، بلکه می‏تواند باعث عدم مراجعه مجدد مردم به یک سالن سینمایی شود.

برای خرید صندلی سینما باکیفیت و با قیمت مناسب جهت تجهیز سینماهای نوساز و یا بازسازی آن‏ها، می‏توانید از پارس ویونا کمک بگیرید. تمامی‏خدمات مربوط به فروش و تجهیز سینماهای نوساز و یا بازسازی سینماهای قدیمی‏توسط پارس ویونا به شما عزیزان ارائه خواهد شد تا بتوانید یک سینما با تجهیزات کامل و منحصر‏به‏فرد را طراحی کنید.


در این مقاله سعی کردیم در مورد مبلمان و صندلی سینمایی صحبت کنیم. هر یک از صندلی‏های سینمایی مرغوب، می‏توانند تاثیر زیادی روی زیبایی دکوراسیون سینما و جلوگیری از خسته شدن مهمانان و مراجعین داشته باشند. بنابراین، تجهیز سینماها با صندلی‏های باکیفیت و با ویژگی‏های مناسب، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.