تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش

تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش

تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای برگزاری جلسات کنفرانس و همایش هاست که بدون وجود آنها امکان اجرای موفق چنین جلساتی وجود ندارد. دریافت، پخش و ضبط امواج صوتی و تصویری با کیفیت و مورد نیاز در چنین فضاهایی، تنها با وجود تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری پیشرفته و تخصصی امکان‌پذیر است. همه این لوازم بخشی از تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات به‌شمار آمده و توسط برندهای معتبر تولید کننده نظیر پارس ویونا عرضه، نصب و راه‌اندازی می‌شود.

در نوشتار پیش رو ضمن معرفی این تجهیزات به بررسی انواع تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری و تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات می‌پردازیم.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.


تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری

تجهیزات صوتی و تصویری از مدرن‌ترین فناوری‌های عصر حاضر هستند که کارایی و مصارف زیادی داشته و نه‌تنها توسط افراد عادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بلکه در شرکت‌ها و ادارات بزرگ به‌عنوان تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش کاربرد فراوانی دارند. به این ترتیب می‌توان بیشتر به اهمیت انواع تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویریدر فرم‌دهی و هویت بخشیدن به جلسات و همایش‌ها پی برد.

اما در کنار نقش مفید و مهم چنین تجهیزات فناوری، از زیبایی و نمای دکوراتیو آنها نیز نمی توان صرف‌نظر نمود. طراحی دقیق و خاص محصولات تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری و تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات با توجه به فضاهای اداری و سالن‌های همایش و به‌طور تخصصی صورت گرفته و توسط برندهای برتر تولید و عرضه می‌شوند. تناسب این تجهیزات فناوری با نمای دکوراتیو و دکوراسیون داخلی فضاهای متنوع مانند ادارات و سالن‌های برگزاری همایش در قالب تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به نمای دکوراتیو این فضاها را شکل می‌دهد.

بر این اساس به‌درستی می‌توان گفت تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات نه‌تنها از الزامات دکوراتیو و زیباسازی محیط سالن‌ها به‌شمار می‌آیند، بلکه سهم مهمی نیز در برقراری ارتباط بین تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری این جلسات ایفا می‌کنند. بنابراین تهیه، ساخت و عرضه آنها در هر دو نقش دکوراتیو و کاربردی بسیار مهم و حیاتی است.

مطالعه بیشتر: ساخت استودیو,درب آکوستیک,عایق صوتی

کاربرد تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری

اگر تاکنون در جلسات و همایش‌ها شرکت کرده یا صدا و تصویر این جلسات را شنیده و دیده باشید، لابد درباره کیفیت صدا و تصویر این همایش‌ها نیز فکر کرده‌اید. وضوح صدا و تصویر و رسیدن با کیفیت آن به گیرنده در چنین جلساتی نقش اول را در موفقیت سخنرانی‌ها و دیدن و شنیده شدن آنها ایفا می‌کند. همچنین در صورتی که قرار باشد فایل‌هایی در سیستم صوتی تصویری پخش شده و از آن استفاده شود، وجود تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و گیرنده‌های تصویری باکیفیت الزامی خواهد بود.

آن بخش از تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش که به پخش صدا و شدت و کیفیت آن در سالن مربوط می‌شود تا حد زیادی به پخش صداهای سخنرانان، موزیک و فایل‌های صوتی مربوط است. در مورد سیستم‌های پخش فیلم و تصویر نیز این موضوع به تصاویر و فیلم‌هایی که در این جلسات پخش می‌شود مرتبط است.

در همه این موارد شرکت‌ها و برندهای معتبر با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و کارشناسان مجرب و کارآزموده نسبت به تجهیز سالن‌های کنفرانس و همایش به این تجهیزات اقدام می‌کنند. به این ترتیب علاوه بر کاربرد معمول تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش می‌توان از نقش دکوراتیو آنها نیز در چنین محیط‌هایی استفاده کرد.

نقش مهم این متخصصین و برندهای عرضه کننده، فراهم کردن تجهیزات سالن کنفرانس به صورت سیستم صوتی تصویری و نیز برقراری اتصالات به بهترین شکل است. به نحوی که پخش صدا و تصویر به کامل‌ترین شکل و باکیفیت‌ لازم و مطلوب در اتاق جلسه انجام شود. تا جایی که شنیدن صدای سخنرانان و شرکت کنندگان در جلسه و دیگر فایل‌های صوتی و تصویری در این جلسات برای همه با وضوح کامل امکان‌پذیر باشد.

عایق صوتی وول پنل از دیگر تجهیزات صوتی است.

کاربرد تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش

وقتی از تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش گفتگو به میان می‌آید، مجموعه کامل و بسیار گسترده‌ای از این تجهیزات مد نظر است که میکروفن‌های دیجیتال و آنالوگ را نیز در بر می‌گیرد.

تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات در این بخش شامل میکروفن دیجیتال و امکانات پشتیبانی از دوربین‌های مخصوص با قابلیت فیلمبرداری هوشمند و ضبط تصاویر باکیفیت از جلسات و همایش‌هاست.

این تجهیزات با توجه به مدل و امکانات تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری تهیه شده، توانایی دسته‌بندی تصویری جلسه را دارند. قابلیتی که در بسیاری از جلسات مهم و همایش‌های بین‌المللی کاربرد داشته و نقش حیاتی ایفا می‌کنند.

از تفاوت میکروفن‌های ویژه کنفرانس آنالوگ و دیجیتال می‌توان به سیستم حضور غیاب و قابلیت رای‌گیری توسط این تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات اشاره کرد. نمونه‌های دیجیتال این میکروفن‌های دیجیتال با داشتن قابلیت‌های بیشتر در این مورد، از قیمت به‌مراتب بیشتری نیز برخوردارند.


موارد تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات

اگر قصد سفارش تهیه و خرید تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری و تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات را دارید، لازم است به این نکات در خرید تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش توجه داشته باشید:

میزان هزینه‌ای که بابت تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری و تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات پرداخت می‌کنید!

در اتاق کنفرانس و همایش نیاز به نمایشگر ویدیویی دارید؟

وسعت سالن جلسه و میزان تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش که آن را به خوبی پوشش می‌دهد

نیاز یا عدم نیاز به سیستم فیلمبرداری خودکار و ویدئو کنفرانس


با در نظر گرفتن همه این موارد می‌توانید ضمن تهیه مطلوب و موثر تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش از صرف هزینه‌های اضافه و بی‌مورد نیز جلوگیری می‌شود.

سالن همایش و کنفرانس و اجرای موفق سخنرانی، ویزئو کنفرانس و گردهم‌آیی در آن مستلزم تامین تجهیزات صوتی سالن کنفرانس و همایش بوده و نیاز به توجه و دقت بالای یدر نصب و راه‌اندازی تجهیزات سالن کنفرانس و جلسات، سیستم صوتی و تصویری دارد. مواردی که برند پارس ویونا در آنها تخصص داشته و با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص در راه‌اندازی این تجهیزات، توانایی تامین و بهره‌برداری از بهترین نمونه‌های این تجهیزات را دارد.

شما نیز می‌توانید برای ثبت سفارش خرید، نصب و راه‌اندازی این تجهیزات و نیز مشاوره رایگان و برخورداری از پشتیبانی شرکتی با این مجموعه در تماس باشید.