بازگشت به بلاگ

طراحی و اجرای استودیو

فرآیند طراحی و اجرای استودیو ضبط یا یک اتاق موسیقی شامل چندین چالش است. باید بدانید که چگونه آن‌ها را به درستی طراحی کنید. نوازندگان باید بدانند که راه اندازی یک استودیوی ضبط کار آسانی نیست. آن‌ها باید بیشتر روی چیزهای مهمی تمرکز کنند که می‌تواند به طور قابل توجهی به اهداف‌شان کمک کند. یک اتاق خوب طراحی شده به نوازندگان اجازه می‌دهد تا محیط بهتری را برای ضبط موسیقی ایجاد کنند. با بهره‌گیری از مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری می‌توانید از طریق خلاقانه راه‌هایی را برای تمرکز بیشتر روی اهداف از طریق طراحی خاص فراهم کنید. در این مطلب پارس ویونا برخی تجربیات خود را در زمینه‌ی طراحی و اجرای استودیو با شما به اشتراک می‌گذارد.


 اصول طراحی و اجرای استودیو

در ادامه با اصول های مهم طراحی و اجرای استودیو میپردازیم. باما همراه باشید.


ابعاد اتاق

طول، عرض و ارتفاع. اگر می‌خواهید مشکلات اتاق را به حداقل برسانید در واقع مسائل زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها رسیدگی کنید، اما همه این ابعاد نقش بسیار مهمی در آن‌ها ایفا می‌کنند. انتخاب ابعاد مناسب برای اتاق از طریق مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری بسیار مهم است. تعادل صحیح نسبت‌ها به کاهش مشکلات فرکانس پایین در اتاق شما کمک می‌کند. با اجرای نسبت‌های مناسب مسائل کمتر ایجاد شده و منجر به هزینه‌های مواد و نیروی کار کمتر می‌شود.


مدیریت فرکانس پایین

این موضوع به شدت با ابعاد اتاق ارتباط دارد. مسائل فرکانس پایین چیزی است که همه اتاق‌های کوچک باید با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و شما باید به درستی با آن‌ها برخورد کنید زیرا اگر این کار را نکنید، برای کل پروژه در حول این موضوع اضافه کاری خواهید داشت. مشکلات فرکانس پایین می‌تواند شانس انرژی فرکانس متوسط و بالا را کاهش دهد. هنگامی که در حال کار روی طراحی و اجرای استودیو هستید، باید مدیریت فرکانس پایین را در اولویت قرار دهید. با مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری فشار مدیریت فرکانس پایین را برای خود کاهش دهید.


بازتاب‌ها در مقابل انرژی مستقیم

انرژی خط مستقیم از بلندگوهای شما در مقابل انرژی بازتابی از اتاق همان انرژی مستقیم مورد نظر است. انرژی خط مستقیم از بلندگوها به گوش کم‌ترین میزان امواج اتاق (بازتاب) را دارد. شما باید بین انرژی خط مستقیم و بازتاب اتاق تعادل برقرار کنید. هدف آکوستیک دستیابی به وضوحی است که از گوش دادن به میدان نزدیک دریافت می‌کنید و آن وضوح را در یک مرحله صوتی گسترده‌تر گسترش دهید. با مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری می‌توانید از بازتاب‌های مناسب در مقابل انرژی مستقیم اطمینان پیدا کنید.


پاسخ فرکانس اتاق

تصویر زیر نشان می‌دهد اتاق چگونه انرژی را در تمام فرکانس‌ها مدیریت می‌کند. منحنی پاسخ فرکانسی به ما نشان می‌دهد که مشکلات ما کجا هستند و چقدر بزرگ هستند. یک منحنی پاسخ همچنین به ما کمک می‌کند تا تعیین کنیم کدام سطح باعث ایجاد مشکلات شده است. در مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری ما محوری داریم که دو موضوع دیواری است، مماس که چهار دیواری است و در نهایت مایل است که هر شش سطح داخل اتاق ما را می‌پوشاند. مسائل مدال محوری بین دو دیوار موازی بزرگ‌ترین مشکل در مدیریت فرکانس پایین است.


اندازه مانیتور در مقابل اتاق

در طراحی و اجرای استودیو بلندگوهای بزرگ در اتاق های کوچک مناسب نیستند. انرژی زیاد در یک اتاق کوچک با ابعاد اتاق ضعیف باعث مشکلات زیادی در پاسخ فرکانسی ما می‌شود. بلندگوهای بزرگ‌تر با قرار دادن انرژی بیش از حد در اتاق، مسائل مربوط به فرکانس پایین را تشدید می‌کنند. در نتیجه‌ی مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری می‌توانید با انتخاب مانیتور مناسب هزینه‌های خود را مدیریت کنید.


تنظیم صدا در طراحی و اجرای استودیو

معمولاً همیشه تنظیم صدا را با مسائل مدیریت نویز اشتباه می‌گیرند. تنظیم آکوستیکال برای مشکلاتی است که در داخل اتاق رخ می‌دهد اتفاق می‌افتد. این‌ها مشکلات فرکانس پایینی هستند که باعث "بوم" بیس می‌شوند و به مسائل فشار مدال اتاق مربوط می‌شوند. انعکاس از سطوح دیوار همچنین به زمان‌های طنین بالاتر می‌افزاید که یکی از اشکالی در اتاق است. فشار و انعکاس دو موردی هستند که ما از درمان صوتی برای آن‌ها استفاده می‌کنیم. آن‌ها هیچ ارتباطی با فناوری مانع یا حفظ سر و صدایی که از داخل ایجاد می‌شود و سر و صدایی که از بیرون اتاق، خارج از اتاق ایجاد می شود، ندارند.


نکاتی درباره‌ی طراحی و اجرای استودیو

 در ادامه به نکات طراحی و اجرای استودیو که رعایت آنان لازم است، میپردازیم . باما همراه باشید.

برنامه ریزی

قبل از ایجاد یک استودیو ضبط یا یک اتاق موسیقی، لازم است که استفاده از فضاها را به درستی درک کنید. یک نوازنده باید مطمئن شود که یک استودیوی ضبط فضای کافی برای ضبط آواز یا گوش دادن به موسیقی مجلسی دارد زیرا هر دوی آنها تفاوت‌های اساسی دارند. تعیین محل استودیو یا اتاق موسیقی برای انجام وظایف مهم بر این اساس بسیار مهم است. مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری به شما کمک می‌کند کم‌ترین زمان ممکن را صرف این کار کنید.


تست صدا

بررسی صدا برای طراحی و اجرای استودیو ضبط ضروری است. هنگامی که امواج صوتی به سطح برخورد می‌کنند، چهار چیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. که شامل انعکاس صدا، انزوا صدا، جذب صدا و انتقال صدا هستند که نوازندگان باید هنگام طراحی فضایی برای موسیقی کنترل را در دست بگیرند.


آکوستیک

آکوستیک عامل مهم دیگری است که در طراحی و اجرای استودیو باید در نظر گرفته شود. این کمک می‌کند تا با صدا و امواج صوتی به نحوه مؤثری بدون هیچ مشکلی موسیقی ضبط کنید.


کفپوش

مهم‌ترین موضوعی است که یک نوازنده باید اهمیت زیادی برای آن قائل شود زیرا راه‌هایی را برای جلوگیری از حواس‌پرتی و ایجاد سایر نویز‌ها تا حد زیادی فراهم می‌کند. کفپوش چوبی طبیعی به نظر می‌رسد که می‌تواند شگفتی‌های بزرگی را در یک اتاق انجام دهد. جدای از آن، راه‌های عملی برای متعادل کردن جاذب‌ها و دیفیوزرها در داخل اتاق ایجاد می‌کند. در مقایسه با سایر انواع کفپوش کمی گران است. از این رو قبل از انتخاب، مقایسه قیمت‌ها ضروری است.


اندازه گیری محور

تمام تصمیمات شما در فرآیند طراحی و اجرای استودیو ضبط باید بر اساس اندازه‌گیری باشد. شما باید تمام مشکلات نویز خود را همراه با مدیریت زمان طنین واجد شرایط و کمیت مدیریت کنید. دانستن مشکلات شما به پارس ویونا کمک می‌کند تا با مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری و حل مسئله، انواع و موقعیت‌های مناسب را در اتاق طراحی کند تا با تمام مسائل اندازه‌گیری شده مقابله کنیم. دانستن مسائل و انواع راه‌حل‌ها، مقادیر و موارد مورد نیاز به ما در تجزیه و تحلیل هزینه کمک می‌کند. مشکلات شما ممکن است برای بودجه شما خیلی بزرگ باشد. ممکن است مجبور شوید اتاق خود را کوچک کنید تا بهتر با محدودیت های بودجه خود مطابقت داشته باشد


در طراحی و اجرای استودیو فارغ از ابعاد اتاق، نه تنها نکات معماری باید در نظر گرفته شوند بلکه از نوع تجهیزات مورد استفاده و مکان قرارگیری آن‌ها همگی باید توسط متخصص مهندسی شوند. هر یک از چالش‌ها با توجه به اندازه اتاق و استفاده آن راه‌حل‌های متفاوتی دارند. اندازه و حجم اتاق به ویژه برای مدیریت انرژی با فرکانس پایین و کنترل بازتاب و عنصر فاصله بحرانی اهمیت دارد. در درمان نویز با مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری، درمان انرژی در داخل اتاق را با سر و صدای بیرون از اتاق اشتباه نگیرید، آن‌ها رویکردهای کاملاً متفاوت و فناوری‌های کاملاً متفاوتی هستند. بسیاری از شرکت‌ها دوست دارند روش‌های جذب صدا خود را به عنوان فناوری‌های عایق صدا و صدا معرفی کنند، این موضوع به این سادگی درست نیست. برای بدست آوردن بهترین راه‌حل‌ها، نتایج مشاوره و اجرای طراحی آکوستیک استودیو صدابرداری توسط پارس ویونا با هر مشتری با توجه به شرایط آن‌ها متفاوت است. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.